מוקדמות מונדובאסקט אפריקה: קאמרון מחזיקה בסיכוי להגיע לאליפות העולם

מצרים – תוניסיה 64:73

דאבל דאבל נהדר של 16 נקודות ו13 ריבאונדים על ידי עומר טארק הביא את מצרים לניצחון היום על תוניסיה. בצד השני היה זה מורד אל מאברוק שהוביל את תוניסיה עם 14 נקודות.

מרוקו – קאמרון 

הרבע הראשון התחיל כאשר כל אחת מהקבוצות ניסתה לשחק על חוזקותיה. קמרון ישר הלכו פנימה כאשר רוב השלשות שזרקו גם הם היו תוצאה מציפוץ הצבע סביב השחקנים הגבוהים שלה. בצד השני מרוקו הציגה לחץ על כל המגרש איתו ההתקפה של קמרון התקשתה להתמודד ואף איבדה 6 כדורים. בנצ’ליקה פתח את המשחק נהדר בשביל מרוקו עם 8 נקודות כדי להביא אותם ליתרון ברבע הראשון 16:13.

הרבע השני היה הרבע של קמרון, שבניגוד להצהרתה שתנצל את יתרון הגודל שלה בפנים דווקא זרקה ללא הכרה מבחוץ. 17 שלשות זרקה קמרון בחצי הראשון כאשר רק 6 נכנסו בלטו בעיקר פליקס (9 נקודות שלוש שלשות) ואדאלה (2/4 לשלוש) שעם הנקודות האלו הצליחה להביא את היתרון לקמרון. בצד המרוקאי הלחץ ירד (אני מתכוון ללחץ במגרש) כנראה בגלל רוטציה דיי קצרה ובהתאם ירדה כמות האיבודים ונקודות המתפרצות של הקבוצה כאשר קמרון איבדה כדור 1 בלבד כל הרבע כדי לרדת ביתרון 31:26 במחצית.

הרבע השלישי נפתח בריצת 6:0 של מרוקו שלקחה את ההובלה אבל קאמרון הייתה עקשנית וביצעה קרב חפירות אשר הביא אותה פעם אחר פעם אל הקו.  19 פעמים הגיעה קאמרון לקו המשחק. נוכח העובדה שהם הגיעו לקו פעם אחר פעם והרוטציה הקצרה של מרוקו הם המשיכו לאבד אנרגיה ולא הצליחו לרוץ כמו בתחילת הרבע לנקודות קלות במעבר ועל כן ירדו ללא ההובלה ב45:39 למרות הפתיחה הטובה של הרבע. לקראת סוף הרבע צעקותיו של מאמן מרוקו נמאסו על הספסל ומספר טכניות נשרקו ועל כן הוא הוצאה מהמשחק.

הרבע הרביעי נפתח כמובן בלי מאמן מרוקו ועם שלוש זריקות טכניות לקאמרון. ברגע זה המשחק נעצר לחצי שעה מכיוון שלוח התוצאות עלה באש אחר לאחר מכן הומשך. בלי לוח תוצאות, בלי מאמן ובלי סיכוי תאורטי לעלות לשלב הבא השחקנים המרוקאים המשיכו להילחם ללא הצלחה כאשר הקאמרונים הגיעו כמעט ל20 הפרש. בדקות האחרונות נלחמו המרוקאים וצימצמו את ההפרש רבות אולם ללא הועיל.

תוצאה סופית 63:57

אדאלה מוטו עם 20 נקודות (FIBA)

אדאלה מוטו היה נהדר בשביל קאמרון שהגיע 27 פעמים לקו המשחק עם שיפוט שעליו התרעמה מאוד הנבחרת המרוקאית. בצד השני היה זה צו’יה שקלע 14 נקודות למרוקאים אך ללא הועיל.

תוצאה נוספת:

אנגולה – צ’אד 50:90

 

תגובה