מוקדמות המונדובאסקט אירופה: ליטא שייטה לניצחון נגד קרואטיה.

מוקדמות המונדובאסקט המשיכו הערב עם המחזור העשירי של הנבחרות האירופאיות. קרואטיה שנמצאת במקום החמישי אירחה הערב את ליטא בכדי לנסות ולהישאר בחיים בקרב על העליה. מנגד, ליטא אחת מהנבחרות הטובות ביבשת שמדורגת במקום הראשון בבית קיוותה לנצח את קרואטיה ולעשות עוד צעד בדרך להעפלה למונדובאסקט.

מהלך המשחק:

הליטאים שלטו בפתיחה ולאחר חמש דקות של משחק עלו ליתרון 13:6 לאחר סל של גבן. הליטאים המשיכו לשלוט ועלו ליתרון שיא של 13 נקודות, 24:11 בהובלתו של סיבוטיס. הליטאים מעט נרגעו ובשלוש הדקות הבאות שום קבוצה לא הצליחה לקלוע. מרטינס תפר שתיים על הבאזר והוריד את הליטאים ביתרון אדיר של 15 נקודות בהפסקה, 26:11.

רבע שני:

הרבע נפתח בבלאגן של שתי הקבוצות שהירבו לאבד כדורים אך שלשה של אימנטאס העלתה את היתרון ל29:13 עבור הליטאים. הקרואטים ניסו לחזור למשחק ובעזרת הגנה חזקה ומספר איבודי כדור של הליטאים הצליחו לצמצם את ההפרש ל-8 נקודות לאחר שתיים מדויקות מהעונשין של זגאנק. בדקות לאחר מכן הקבוצות החליפו סלים ביניהם עד שקרואטיה החלה לרוץ ובהובלתו של בילאן צימצמה את הפער עד ההפסקה ל-4 בלבד, 43:39 לליטאים.

בילאן, הוביל את הקאמבק הקרואטי (קרדיט לאתר הרשמי של פיב”א)

מחצית.

הליטאים ברחו בפתיחה והגיעו כבר ליתרון 16 אך רבע שני נהדר של הקרואטים פתח את המשחק חזרה והחזיר את הקרואטים לחיים.

רבע שלישי:

הרבע השלישי נפתח נהדר עבור הקרואטים שהצליחו להשוות את התוצאה לאחר סל של בילאן. הליטאים התעוררו ובהובלת אצ’ודס עלו חזרה ליתרון 54:47. הליטאים לא הורידו את הרגל מהגז ומספר מהלכים נהדרים של סיבוטיס ואצ’ודס העלו את הליטאים חזרה ליתרון דו ספרתי 65:49. הליטאים המשיכו לקלוע בכל הזמנות ולשמור נהדר ועד לסיום הרבע היתרון עלה ל-18 נקודות, 67:49 לליטאים.

(קרדיט לאתר הרשמי של פיב”א)

רבע רביעי:

הרבע האחרון היה גארבג’ טיים כשהניצחון הליטאי כבר היה בטוח. אצ’ודס המשיך להוביל את התקפת הירוקים ולאחר לייאפ קליל העלה את הליטאים ליתרון השיא במשחק, 73:53. הליטאים המשיכו לטייל בגארבג’ והקרואטים לא הצליחו כלל לייצר נקודות. לאחר מחצית שנייה אדירה של הליטאים התוצאה עמדה על 79:62 לליטאים.

תוצאות נוספות:

הונגריה 86:91 הולנד

סלובניה 82:77 לטביה

ספרד 68:72 אוקראינה

תגובה