מה עכשיו?

מריו באלוטלי ברואה, בעבר נחשב החלוץ לילד הפלא של הכדורגל האיטלקי, כיום הוא עוד שחקן בכדורגל העולמי שלא הצליח לממש את הפוטנציאל הרב שטמון בו. מריו נמצא כרגע בצומת דרכים גדולה בקריירה שלו, לאחר שנתיים בניס הצרפתית החלוץ נמצא כרגע ללא קבוצה וקשה לראות מי תרצה להסתכן ולצרף את הכוכב הסורר.

כדי להבין את הסיפור של מריו אפשר לחזור אחורה לשנת 2010, אז שיחק החלוץ במדי אינטר האיטלקית תחת המאמן ז’וז’ה מוריניו. המאמן הפורטוגזי סיפר, שבאחד ממשחקי ליגת האלופות באותה עונה שני החלוצים הפותחים שלו דאז סמואל אטו ודייגו מיליטו היו פצועים והוא נשאר רק עם באלוטלי כחלוץ בסגל. בדקה ה-44 של אותו משחק קיבל מריו כרטיס צהוב וז’וז’ה בזבז 14 דקות מתוך ה-15 של הפסקת המחצית בשביל לדבר עם מריו ולהזהיר אותו לא לקבל צהוב נוסף. בדקה ה-46 קיבל מריו באלוטלי צהוב שני ואדום. זה הסיפור של מריו באלוטלי, מנגנון הרס עצמי ענק ופוטנציאל מדהים שפשוט לא בא לידי ביטוי בגלל אופי בעייתי ובעיות התנהגות.

גם המיוחד לא הצליח לסדר לו את הראש (caughtoffside)

באלוטלי, החל את הקריירה הבוגרת בשנת 2006, כאשר הוא רק בן 15 במועדון לומצאנה שם שותף בשני משחקים בליגה השנייה באיטליה. בקיץ של אותה שנה חתם באינטר מילאנו אך שיחק בקבוצות הנוער של המועדון עד עונת 2007-08 שבה קודם לבוגרים. מריו, כבש צמד כבר במשחקו השני בבוגרים והוסיף עוד שלושה שערים במסגרת הליגה ב-11 משחקים עד סיום העונה. בעונת 2008-09, הפך מריו לשחקן הרכב חשוב באינטר תחת ז’וזה מוריניו, כבש שמונה שערים וסייע לקבוצתו לזכות באליפות רביעית ברציפות. בקיץ 2010, עבר באלוטלי במנצ’סטר סיטי תמורת 30 מיליון פאונד שם שיחק שלוש עונות כבש 20 שערים וזכה באליפות הפריימרליג ובגביע האנגלי. אולם לאחר סכסוך עם  הנהלת המועדון הוחלט בינואר 2013, למכור את החלוץ למילאן. באלוטלי, הציג יכולת נפלאה כאשר ב-43 משחקים כבש 26 שערים. אולם הרומן היה קצר, ולאחר שהסתכסך גם שם עם הצוות חזר באוגוסט 2014 לאנגליה הפעם לליברפול. באלוטלי לא הצליח בליברפול וישב רוב השנה בספסל עד ששנה אחר כך הושאל למילאן לעונה אחת. ב-31 באוגוסט חתם מריו באלוטלי על חוזה לשנתיים בניס הצרפתית שם ב-51 משחקים כבש 33 שערים.

הקריירה של מריו באלוטלי לוותה בהמון עליות וירידות, אחד מרגעי השיא של החלוץ הגיע דווקא במדי הנבחרת האיטלקית. ביורו 2012 בשלב חצי הגמר פגשה נבחרת איטליה את נבחרת גרמניה ומריו קיבל את חולצת ההרכב. החלוץ החזיר ובענק כאשר כבש צמד נהדר וחגג את השער השני עם הורדת החולצה המפורסמת שכבר מזמן הפכה לקלאסיקה. בנוסף, מריו חתום גם על אחד מרגעי השיא של הפריימרליג כאשר במחזור הסיום של עונת 2011-2012 בישל את שער הניצחון המפורסם של סרחיו אגוארו על קווינס פארק ריינג’רס שנתן את האליפות למנצ’סטר סיטי. לעומת זאת, מריו ידע המון רגעי שפל בקריירה כאשר הסתכסך עם רוב הקבוצות בהם שיחק וייצר המון בעיות משמעת במהלך השנים. מריו אף יצא בעבר עם אביבית בר זוהר שהתלוננה עליו במשטרת במילאנו על אלימות פיזית ומילולית.

קלאסיקה (sportpoin)

בשנתיים האחרונות, באלוטלי שיחק במדי ניס הצרפתית והוביל אותה בעונת 2016-17 למקום השלישי בליגה תוך כדי שהוא כובש 15 שערים. בעונה שעברה, הוביל החלוץ את ניס למקום השמיני בליגה תוך שהוא כובש 18 שערי ליגה. כעת, לאחר שנתיים מוצלחות נותר מריו ללא חוזה כשאנחנו עמוק בחודש אוגוסט, המון קבוצות נרתעות ממי שכונה “סופר מריו” מכיוון שהוא “הד קייס” קלאסי, פוטנציאל וכישרון אדיר שלא בא לידי ביטוי בגלל כמה ברגים שחסרים שם למעלה.

לדעתי, המאמן הנכון יוכל להוציא את התכונות הטובות של מריו באלוטלי, אלה שראינו בתחילת דרכו באינטר ובמילאן וכמובן את היכולת הטובה מהשנתיים האחרונות. באנגליה, חלון ההעברות אומנם נגמר, אך עד ה-31 באוגוסט עדיין אפשר להחתים שחקנים בהעברה חופשית, אולם, מריו כבר הראה כי הוא אינו מסתדר בממלכה ולכן טוב לו ללכת או לליגה הצרפתית או האיטלקית, בהן כבר הצליח והראה יכולות טובות. כרגע, מילאן צריכה חלוץ ומריו בהחלט יכול לתרום לרוסונרי מועדון אותו הוא כל כך אוהב. השילוב של מריו עם גאטוסו שנחשב למאמן שמאוד אהוב על שחקניו יכול להוציא המון מהחלוץ האיטלקי. בנוסף, אם נלך על הליגה הצרפתית לטעמי טוב תעשה ניס אם תשאיר את מלך השערים שלה בשנתיים האחרונות. באלוטלי, הוכיח במהלך הקריירה שכאשר הוא מרגיש טוב מבחינה אישית גם היכולת מגיעה ולכן עדיף שיצטרף למועדון אותו הוא כבר מכיר.

צריך להרגיש בבית בכדי לפרוח (worldsoccertalk)

ב-12 באוגוסט, יחגוג מריו באלוטלי את יום הולדתו ה-28. החלוץ, נמצא בצומת הדרכים הגדולה בקריירה שלו ו”סופר מריו” ישמח לקבל במתנה חוזה חדש לעונה הקרובה.

תגובה