מארץ’ מאדנס: וילאנובה, קנזס ודיוק ניצחו בלילה ללא הפתעות

מרץ המשוגע המשיך לשגע אותנו אתמול עם 3 משחקים מתוך 4 בהם ניצחה המדורגת הנמוכה יותר, מה שיבטיח לנו מדורגת 9 או 11 בפיינל פור. וילאנובה, דיוק וקנזס ניסו להימנע מהגורל שכבר פגשו כמה ענקיות אחרות, והמשחק הצמוד של היום היה בין פרדו לטקסס טק.

 

אזור המיד-ווסט

קנזס – קלמסון 76:80

שתי קבוצות שסללו את דרכן לשבוע השני של הטורניר בלי יותר מדי בעיות, עלו למשחק הקשה ביותר שלהן עד כה בטורניר. קלמסון נשארה קרובה בדקות הראשונות אבל העליונות של קנזס בכל אספקט של הקבוצה הייתה בולטת מהרגע הראשון, גם אם לא התבטאה כך על לוח התוצאות. את המחצית סיימה קנזס, שנראתה במיטבה, ביתרון של 13 נקודות. במהלך המחצית השנייה היתרון של קנזס כבר סבב סביב ה-20 נקודות בדקות נרחבות של המשחק, ולמרות שבדקות האחרונות קלמסון הצליחה להוריד את ההפרש, היא לא הצליחה להשאיר מקום לספק. גייב דבו היה נפלא אצל הטייגרס וקלע 31 בנוסף ל-9 ריבאונדים, בעוד אצל קנזס הקלע המצטיין היה שוב מאליק ניומן עם 17. עוד אצל הג’ייהוקס, אודוקה אזובוקה שלט בצבע וסיים עם דאבל דאבל של 14 נקודות ו-11 ריבאונדים.

שלט בצבע. (Kansas Basketball Twitter)

 

דיוק – סירקיוס 65:69

מפגש בין שתי הקבוצות אולי המוכשרות ביותר בכל הטורניר נמנע כאן על ידי סירקיוס, שמגיעה כל הדרך מהפירסט פור. דיוק לא התקשתה בשני הסיבובים הראשונים אבל סירקיוס הראתה כבר שהיא לא מפחדת מענקים. הכתומים עשו חיים קשים גם לחבורה של קואוץ’ קיי, שהיו צריכים ריצה של 10:0 כדי לרדת להפסקה ביתרון 7. שתי הקבוצות כבר נפגשו העונה, לפני כחודש, והמפגש בין ששבסקי וג’ים בייהיים קורה בכל שנה פחות או יותר למשך כ-20 שנה, וכמובן שהם גם עבדו ביחד באימון נבחרת ארה”ב. כך שלהגיד שהמאמנים מכירים אחד את השני יהיה אנדרסטייטמנט. המשחק נשאר צמוד עד סופו, דיוק לא הצליחה לברוח כאשר כמו היריבה הקודמת של האורנג’, היא החטיאה זריקות איכותיות רבות. אחרי סיום צמוד ביותר למשחק מצויין בין שניים מהמאמנים הטובים בסביבה, דיוק יצאה מנצחת בקושי ותקווה לחזור לפיינל פור נגד קנזס ביום ראשון. טיוס באטל הוביל את סירקיוס עם 19 נקודות וחמישה אסיסטים. באגלי קלע 22 והוריד 8 ריבאונדים, קארטר סיים עם דאבל דאבל של 15 נקודות ו-12 ריבאונדים.

בדרך למפגש ענקים. (Duke Basketball Twitter)

 

אזור המזרח

וילאנובה – ווסט וירג’יניה 78:90

אחת מקבוצות ההתקפה החמות בהגנה עלתה לשחק מול ההגנה החונקת של מערב וירג’יניה, שהצליחה להסתדר בשבוע שעבר עם המדורגת 12 ו-13 שהייתה צריכה לפגוש. המאונטנירס לא ממש הצליחו להפעיל יותר מדי לחץ על התקפת וילאנובה, אבל באופן מפתיע עמדו בקצב הנקודות ונשארו צמודים לכל אורך החצי הראשון. בשלב מסויים אפילו עלתה ווסט וירג’יניה ליתרון. בסופו של דבר היתרון חזר לוילאנובה שהירדה להפסקה ביתרון, ומסיבת השלשות של הוויילדקאטס הייתה יותר מדי גם בשביל מערב וירג’יניה. וילאונבה ברחה והיא ברבע הגמר. ג’יילן בראנסון הוביל את המנצחים עם 27 נק’ ו-4 אס’. דקסטר מיילס קלע 16 למאונטנירס, כשג’בון קארטר מסיים את קריירת המכללות שלו ביום חלש יחסית, 12 נקודות ושמונה אסיסטים.

מוכנים ללכת כל הדרך. (Villanova MBB Twitter)

 

פרדו – טקסס טק 78:65

מאמן טקסס טק, כריס בירד, פגש לאחרונה את פרדו בטורניר לפני שנתיים. אז הוא אימן את ארקנסו-ליטל רוק הקטנה, שניצחה את פרדו בסיבוב הראשון כמדורגת 12. ההגנה החזקה של טקסס טק היוותה מצ’אפ מעניין מאוד לשני האדווארדסים שאינם אחים אבל משחקים יחד כמו אחים. פרדו הובילה את רוב המחצית הראשונה אבל בארבע הדקות האחרונות שלה לא הצליחה לקלוע אפילו סל אחד, מה שאיפשר ריצת 10:0 של הרד ריידרס וירידה למחצית ביתרון 5 לקבוצה מטקסס. טקסס טק המשיכה להחזיק ביתרון הצמוד לאורך המחצית השנייה, ובזכות ההגנה הנפלאה היא גם שמרה על היתרון, וגם יצאה לריצת 11:0 לקראת הסוף שהפכה את ההפרש ל-14 נקודות עם מעט יותר משתי דקות לסיום. כריס בירד ניצח שוב את פרדו, וטקסס טק עלתה לרבע גמר ראשון בהיסטוריה שלה. קינאן אוונס עם מחצית שנייה מעולה הוביל את טקסס טק עם 16 נקודות וארבעה אסיסטים. 30 נקודות של קארסן אדווארדס לא הספיקו לפרדו, וגם לא הדאבל דאבל של וינס אדווארדס שסיים עם 12 נקודות ו-13 ריבאונדים.

הגנה חזקה וחונקת. (Purdue MBB Twitter)

 

 

תגובה