מאצ’ו אמיתי

20.5.2011 התאריך הזה חשוב להרבה אוהדי היאבקות ברחבי העולם מכיוון שבאותו היום ”מאצ’ו מן” רנדי סבאג’ הלך לעולמו. בעקבות 6 שנים למותו החלטתי להראות לכם מי זה המאצ’ו מן.

רנדי מריו פופו (15 בנובמבר 1952 – 20 במאי 2011) הוא מתאבק אגדי משנות ה-80 הידוע בכינויו: ”מאצ’ו מן”.

”מאצ’ו מן” התחיל את קריירת ההיאבקות שלו באירגוני ההיאבקות קטנים, בהם התאבק ביחד עם אחיו, לארי. רנדי, ששיחק בייסבול ב-Minor Leagues בתחילת דרכו, חתם על החוזה המיוחל עם ה-WWF באמצע שנות ה-80, לאחר שזכה במספר תארי אליפות באירגונים קטנים.

בתחילת דרכו ב-WWF החזיק סבאג´ בתואר הבין-יבשתי, בו זכה מטיטו סנטנה, וניהל פיודים (יריבויות) נגד ג´ורג´ “החיה” סטיל וריקי “הדרקון” סטימבוט, לו הפסיד את התואר ברסלמניה 3.
סבאג´ זכה בתואר האליפות של ה-WWF כשניצח את טד דיביאסי ברסלמניה 4, בגמר הטורניר שנערך על תואר האליפות. סבאג´ ניהל פיוד עם הוגאן, והפסיד לו את התואר ברסלמניה 5.
סבאג´ זכה בפעם השניה בתואר האליפות מריק פלייר כשניצח אותו ברסלמניה 8. סבאג´ הפסיד את התואר בחזרה לפלייר מספר חודשים לאחר מכן.

סבאג’ עם חגורת האליפות (ארכיון ה-WWE)

במשך שנותיו ב-WWF סבאג´ נוהל ע”י מיס אליזבט, איתה “התחתן” בסאמרסלאם 91, ולתקופה קצרה גם נוהל ע”י סנסשיונל שרי כשהתאבק כהיל בתור ה”מאצ´ו קינג”. רנדי היה גם בצוות עם האלק הוגאן וביחד הם היו טאג טים ששמו ”Mega Powers” שנוהל על ידי מיס אליזבת’ ועשה חיל ביחד עד שיום אחד סבאג’ התחיל לקנא בהוגאן עד שהוא בגד בו ובמיס אליזבת’ והפך להיות רע באופן רשמי.

סבאג´ התאבק ב-WWF עד לאמצע שנת 1994 ולאחר שהסתובב במספר ארגונים קטנים הוא חתם לבסוף ב-WCW.
הוא עשה ב-WCW רעש באופן מיידי כשזכה באליפות העולם ב-1995.
ב-Bash at The Beach 1996 השתתף סבאג´, ביחד עם סטינג, לוגר, נאש והול, בקרב המפורסם שהביא להיל טורן של הוגאן וליצירת ה- .N.W.O.

בשנת 2011 בתאריך 20.5 סבאג’ ואישתו השנייה התנגשו בעץ במהלך נהיגה לאחר שהראשון קיבל התקף לב. סבאג’ ורעייתו הוזעקו לבית- החולים שם סבאג’ נפטר מפצעיו ואילו אשתו חטפה פצעים קלים בלבד.

דעה אישית: לפי דעתי מאצ’ו מן היה אחד המתאבקים הטובים ב-WWF בשנות ה-80. אני אהבתי את המתאבק מכיוון שבאותה תקופה המהלכים ב-WWF היו מוגבלים מדי לדעתי (מה שדי הרג את הקרבות וגרם להם להיות משעממים אילו סבאג’ נהג לעשות מהלכים יותר מגוונים ויותר מעניינים מה שגרם לקרבות שלו להיראות מצוין. רנדי סבאג’ היה מצוין גם במיקרופון כפייס וכהיל. היה לרנדי את המשפט הידוע: ”Ohhhhhhhhhhhhh yeah” שאפיין אותו מצוין. לרנדי היה גם המון כריזמה מה שגרם לקהל לאהוב אותו כפייס ולשנוא אותו כהיל. כאשר רנדי היה היל בתור ”המאצ’ו קינג” ונוהל על ידי שרי מרטל (מהמנג’ריות המוצלחות בהיסטוריה) הוא פשוט גרם לקהל לשנוא אותו ולא משנה מה הוא עשה אילו כמובן שבעזרת שרי מרטל המרושעת הם היו הצמד הכי מרושע בהיאבקות. הידעתם שהקרב בין רנדי סבאג’ לריקי סטימבוט קיבל 4.5 כוכבים מתוך 5 על ידי דייב מלצר??? (מבקר ההיאבקות הנודע בעולם).

סבאג’ בשנות כיכובו VS סבאג’ בשניו האחרונות (SportKedda)

תגובה