לקראת הגמר הגדול

הקרב על אליפות הISL  2015

מחר בשעה 15:30 שעון ישראל ייפגשו פ.צ. גואה וצ’נאיין לגמר הISL. הטורניר הדי קצרצר הזה הוקם בשנה שעברה במטרה לקדם את הכדורגל בהודו אחרי שמטרתו הראשונה הייתה לשמש אלטרנטיבה לליגה ההודית (ה I-League) שלא ממש הייתה באור הזרקורים כשגם ההתאחדות המקומית די צפצפה על הקבוצות הנמצאות בה.

chennai leg 1 game 2
שחקני צ’נאי חוגגים, יחגגו גם בסוף המשחק? (צילום: האתר הרשמי של הISL)

על הספסל ממתינים פיקרו טפרה לאמסה, חלוץ נבחרת אתיופיה שהיה לו הכבוד לכבוש את שער בכורה של הISL בשנה שעברה במדי קולקאטה, איתם הוא זכה כמובן באליפות ואלאנו שבזמנו כיכב בנבחרת ברזיל לצד קאקה, רונאלדיניו ורוביניו ושיחק במנצ’סטר סיטי. בין הקורות של צ’נאי אפשר למצוא עוד אלוף מהעונה שעברה שגם יש לו קשר ישראלי קטן, מדובר בשוערה לשעבר של הפועל ת”א, אפולה אדל. על ההגנה אחראי ברנרד מנדי שהיה קפטן פ.ס.ז’ בעבר כשגם בקישור יש שמות בעלי עבר בסרייה א’ דוגמת מנואלה בלאסי.

מנגד ניצבת פ.צ. גואה שבשנה שעברה גם הודחה בחצי הגמר אבל השנה נראתה בתור הקבוצה הכי יציבה, חזקה ומעניינת בליגה, הרבה בזכות לגיון הברזילאים שלה בראשות ריינאלדו. את ה”גאורים” מאמן אגדת כדורגל ברזילאית בעבר, זיקו, כשבסגל נמצא גם בלמה לשעבר של אינטר, לוסיו. במהלך העונה הסדירה שתי הקבוצות האלו נצחו כל אחת את השניה בחוץ (משחק הגמר ייערך באצטדיונה של גואה) כשצ’נאי דרסה את גואה 4:0 עם שלושער של ולנסיה וגואה ניצחה 2:0 מפנדלים של לאו מורה וג’ונתן לוקה.

ג'ונת'ן לוקה חוגג (צילום: האתר הרשמי של הISL)
ג’ונת’ן לוקה חוגג (צילום: האתר הרשמי של הISL)

בכל מקרה מובטח לנו קרב מרתק בין שתי הקבוצות שהראו הכי הרבה כדורגל חיובי העונה וכמובן שנשאלת השאלה איזה טריו יחגוג בסיום, ג’ג’ה, ולניסה ופליסארי או לאו מורה, דודו וריינאלדו. ההימור שלנו הולך עם צ’נאי אבל בכדורגל-הכל אפשרי.

השאר תגובה