לחלום שוב – סיפורו המדהים של אייזאה אוסטין

מה הייתם עושים אם היו אומרים לכם שכנראה לעולם לא תוכלו יותר לעשות את מה שאתם אוהבים? הייתם מקבלים את זה ומוותרים? או שהייתם נלחמים בשביל זה?

זהו סיפורו של אייזאה אוסטין.

אייזאה אוסטין – נולד ב25 לאוקטובר 1993 בפרסנו, קליפורניה. אחיין לשחקן הNBA לשעבר אייזק אוסטין.  אוסטין הצעיר, המתנשא לגובה 2.16 ס”מ (סנטר) תמיד היה מיועד לשחק כדורסל. כבר בתיכון שלמד בו בטקסס, הראה אוסטין שהוא בדרך לקריירה מקצוענית, כשבשנה האחרונה שלו קלע 15 נקודות בממוצע, הוריד 11 ריבאונדים, חסם 5 פעמים למשחק בממוצע, וזוכה בפרסים רבים בעקבות יכולותיו.

זה לא הפתיע אף אחד כששחקן טוב כמו אוסטין מצא את עצמו בקולג’ יוקרתי כמו ביילור לאחר התיכון, בו זכה בכבוד להיות בקבוצה השלישית של הגבוהים המצטיינים בליגת הקולג’ים, ובקבוצה הראשונה של הרוקיים הגבוהים המצטיינים של הליגה, ומאוחר יותר גם בקבוצה הראשונה של הגבוהים המצטיינים בליגה.

מטביע חותם (Celebrity Diagnosis)
מטביע חותם (Celebrity Diagnosis)

כשניגש אוסטין לדראפט ב2014 , הוא היה מיועד להיבחר בסיבוב הראשון , והרבה דיברו עליו כפרוספקט גדול. אך לצערו של אייזאה, ממש כמה ימים לפני הדראפט הוא גילה את הבשורה בה הוא חולה בתסמונת מרפן.

תסמונת מרפן היא מחלה גנטית תורשתית. התסמונת נוצרת על ידי פגיעה ברקמות החיבור. התפקיד הבסיסי של רקמות החיבור הוא לתמוך בגוף ולספק לו אפשרויות לגדילה והתפתחות. בתסמונת, נפגעות רקמות החיבור, ומאחר שבכל מקום בגוף יש רקמות חיבור, הרי שכל אברי הגוף מועדים לפגיעה עקב התסמונת, כולל השלד, העיניים, הלב וכלי הדם, המערכת העצבית, העור והריאות אך משפיעה עליהם בדרכים פחות נראות לעין. המחלה נקראת על שם אנטואן מרפן, רופא צרפתי שתיאר אותה לראשונה ב- 1896.

לאחר שנודע לו, לא הייתה לו ברירה אלא להוציא הודעה לתקשורת. בראיון מרגש עם הולי רואו לESPN , חשף אוסטין כי לא יוכל עוד לשחק כדורסל מקצועני, מהסיבה שליבו אולי ולא יוכל לעמוד באינטנסיביות של המשחק ויקרוס בעקבות המחלה ממנה הוא סובל. בתגובה לכך, הקומישיונר של הNBA, אדם סילבר, הזמין את אוסטין לדראפט בכל מקרה כאורח כבוד, ועשה לו מחווה מדהימה. בין הבחירה ה15 ל16 בדראפט של 2014, אדם סילבר הפך את אייזאה לבחירה מיוחדת, וכך הגשים את חלומו להיבחר בדראפט. וזה לא נגמר שם, סילבר אפילו הציע לאוסטין עבודה ב-NBA, בתנאי שיסיים את התואר שלו בביילור.

ערב מרגש מאוד בדראפט 2014 (ארכיון NBA)
ערב מרגש מאוד בדראפט 2014 (ארכיון NBA)

 

הדראפט נגמר, וכך גם הקריירה של אייזאה אוסטין, או לפחות ככה כולם חשבו. אך גיבור הסיפור לא נכנע. עיוור בעין אחת אבל עם הרבה מוטיבציה הוא המשיך להתאמן, המשיך לעבוד קשה, עד שהגיעה ההודעה מהרופא. ב30 לנובמבר 2016, אייזאה אוסטין מוציא הודעה רשמית ביחד עם ווידאו בו הוא מספר שהוא קיבל הזדמנות שנייה לשחק את המשחק שהוא אוהב. לאחר בדיקות מקיפות, קיבל אוסטין אישור מהרופא לחזור ולשחק כדורסל מקצועני כנגד כל הסיכויים.

ההודעה הרשמית של אייזאה (מתוך האינסטגרם האישי של אייזאה אוסטין)
ההודעה הרשמית של אייזאה (מתוך האינסטגרם האישי של אייזאה אוסטין)

 

אז מה עכשיו? מאיפה מתחילים? מההתחלה. ב – 8.1.17 חתם אוסטין על החוזה המקצועני הראשון שלו, בקבוצת המילואים של הכוכב האדום בלגרד. אמנם אייזאה לא שיחק קרוב לשנתיים וחצי, אך את היכולות שלו, האתלטיות שלו, התשוקה שלו ואת הרעב שלו שום דבר לא יכול לקחת.

רגע החתימה (עמוד הטוויטר של אתר ספורטנדו)
רגע החתימה (עמוד הטוויטר של אתר ספורטנדו)

כולנו צריכים לקחת השראה מהסיפור של אייזאה אוסטין וללמוד שכשהחיים מביאים אותנו לנקודה בה אנחנו מרגישים שהמסע שלנו לעבר החלום נגמר, שם הוא בעצם מתחיל. אולי אוסטין יתחיל ממקום רחוק מאוד מאיפה שהוא היה אמור להיות, אך העובדה שהוא לא וויתר נתנה לו את הפריבילגיה לחלום שוב.

תגובה