כמה שזה אירוני: סל ניצחון ענק לאור לאומי על הפועל תל אביב

הרבע הראשון נפתח בריצה של 11:4 הרצליאנית שהביאה את פרנקו לקחת פסק זמן. התל אביביים חזרו מפסק הזמן עם פעולות טובות של גינת שעם שני אסיסטים וסל הצליח לצמצם את ההפרש. הפועל תל אביב התקשתה מאוד בהתקפה עומדת ולמרות שלקחה 5 ריבאונדים בהתקפה ברבע זרקה 10 זריקות משלוש אותם קלעה ב10% בלבד. בניגוד אליה הרצליה הלכה לצבע וזרקה שתי שלשות בכל הרבע והתמקדה בצבע איפה שהיתרונות של שחקנים כמו ארמסטרונג, משעור או אדריאן יכולות לבוא לידי ביטוי, 22:18 להרצליה ברבע הראשון.

הרבע השני נפתח בקצב תל אביבי כשפעולות טובות של דאגלס ומור משווים את התוצאה ל22. הרצליה לקחו פסק זמן וחזרו עם סל של סינגר. אבל למדר ומור היו תכניות אחרות כאשר הם קבעו ביחד יתרון תל אביבי, 27:24. הרצליה ניסתה לחזור, כאשר האיש שסחב אותה במהלך הרבע וניהל את המשחק היה דיקסון ( 7 אסיסטים בחצי הראשון) אבל בצד השני היה מי אם לא רפי מנקו. מנקו, שזכה לביקורת רבה אחרי פתיחות עונה חלשה ביותר הראה שאין ממה להתרגש ולאחר רבע ראשון אנמי הגיע ל13 נקודות ו18 נקודות מדד יעילות בחצי הראשון. הדבר שהחזיק יותר מהכל ברבע הזה את תל אביב היה היכולת של הישראלים שלה, כאשר גם לימונד תרם את שלו. בנוסף לכך, הרצליה התקשו להתמודד עם הלחץ של הקבוצה ואיבדו 8 כדורים בחצי הראשון, זאת יחד עם העלייה הקלה באחוזי השלוש של תל אביב אפשרו לה לרדת ב46:40 להפסקת המחצית.

הרבע השלישי נפתח לרגע בצבע תל אביבי עם מהלכים נהדרים של רביב לימונד אבל הרצליה לא אמרה נואש. סלים של לאומי ומשעור יחד עם בחירת זריקות לא מדהימה של שולר ולימונד עזרה לה לצמצם ל56:55. התל אביביים ניסו להחזיר את ההפרש עם נקודות של גינת ולימונד אבל סינגר ודיקסון צימצמו לשוויון 60. הקבוצות המשיכו להילחם כשהרצליה יצאה עם ידה העליונה ברבע עם 63:62 לטובתה.

הרבע הרביעי נפתח עם שני סלים מהירים של דאגלאס וגינת שהביאו את הרצליה לקחת פסק זמן. הם חזרו ממנו עם נקודות של משעור. גינת הגיע שוב להצלה עם סל נוסף אבל ג’אמפ של אדריאן נתן את היתרון להרצליה הביא את פרנקו לקחת פסק זמן. מפסק הזמן חזרה תל אביב עם ריצת 7:2 של גינת ואמינו אבל ארמסטרונג ואדריאן המשיכו בקרב הצבע וקבעו 74 שוויון ופסק זמן נוסף לפרנקו, 2 דקות לסיום. הקבוצות נלחמו על ההובלה כשסל חשוב של גינת העלה את תל אביב ליתרון 2 דקה לסיום. אבל גינת הוסיף חטא כששלח את אדריאן לקו, שם החטיא 1 וקלע את השנייה, 76:75 לאדומים. לימונד באחת ההתקפות החשובות של המשחק לקח ג’אמפ החטיא ונתן ללאומי אפשרות לקחת את ההובלה עם סל ענק 77:76 ניצחון להרצליה.

סל ניצחון ענק ללאומי (אתר מנהלת הליגה לכדורסל)

בתל אביב גינת היה נהדר עם 16 נקודות ו7 ריבאונדים בצד של הרצליה משחק נהדר של דיקסון שהניע לחלוטין את כל הקבוצה עם 11 נקודות, 7 ריבאונדים ו15 אסיסטים וזאת למרות 8 איבודים.

 

תגובה