כמה קרוב, ככה רחוק

מוקדמות אליפות אירופה לנשים - נבחרת ישראל הפסידה מול בוסניה בבית

נבחרת ישראל בכדורגל נשים שיחקה הערב במוקדמות אליפות אירופה מול בוסניה הרצגובינה. המשחק שהיה אמור להתקיים באצטדיון רמת גן העותק לאצטדיון סמי עופר בחיפה בעקבות ההתחממות במצב הביטחוני.
עד כה הנבחרת הישראלית עם נקודה בודדת מתוך 9 אפשריות. יש לציין כי הליגה הישראלית טרם נפתחה.

צילום: אסי קיפר

המשחק נפתח עם שער מהיר בדקה השלישית, מור אפרים קיבלה כדור בתוך הרחבה, שלחה כדור לפינה פנימה וקבעה 1:0. לאחר דקה בלבד שחקניות הנבחרת המקומית לחצו על שער היריבה, סנדל איימה גם היא על השער אך הפעם שוערת היריבה הגיבה בצורה טובה ולקחה את הכדור. בדקה התשיעית אפרים עברה את הגנת היריבה פעם נוספת אך הבעיטה הלכה מחוץ למסגרת. במשך דקות רבות המשחק התנהל במרכז המגרש. בדקה ה – 22′ בעיטה ראשונה של מריה אלקסיץ’ שחקנית האורחות הלכה מחוץ לשער של חנית שוורץ, בעקבות דקות בהן התאזן במעט המשחק. בדקה ה – 28′ סופיה קראשינוביץ’ החלוצה של האורחת ניצלה טעות של השוערת שוורץ, ושלחה את הכדור פנימה מקרוב וקבעה שוויון 1-1. לאחר דקה בלבד, הקפטנית מילינה ניקוליץ’ ניסתה לעלות ליתרון אך הכדור הלך מחוץ לשער. יחסי הכוחות השתנו לאחר שער השוויון והמקומיות ירדו אחורה. בדקה ה – 36′ ספאסוייביץ’ בעטה מרחוק כדור עוצמתי מחוץ לרחבה פנימה והעלתה את הנבחרת הבוסנית ליתרון 2-1. בדקה ה – 41′ ניקוליץ’ הייתה קרובה להעלות ליתרון אך ללא דיוק בסיומת.

המחצית השנייה נפתחה עם איום ראשון של האורחות כבר בדקה הראשונה קראשינוביץ’ פרצה לרחבה אך הבעיטה הביעה מחוץ לשער. לאחר דקה בלבד שרון בק פרצה לרחבת היריבה אך שלחה את הכדור מחוץ למסגרת. בדקה ה- 58′ מריאן עוואד בעטה בתוך הרחבה של בוסניה אך הכדור הלך מעל השער. לאחר שתי דקות בלבד, ניקוליץ’ הייתה קרובה לכבוש את השלישי אך חנית שוורץ הייתה במקום בכדי לקחת את הכדור. בדקה ה – 75′ אפרים הגיעה על סף הרחבה, ובעטה הרחק מעל של היריבה. בדקה ה – 79′ אלקסיץ’ ניצלה פעם נוספת טעות בהגנה הישראלית ושלחה את הכדור פנימה וקבעה 3:1. בדקה ה – 91′ שירה ניסתה בהזדמנות האחרונה של ישראל לצמק את התוצאה אך פעם נוספת הכדור עלה הרחק מן השער.

ה- 11 של נבחרת ישראל – חנית שוורץ, שחר נקב, קרן גור, שי שדה, ליה ברקאי, מריאן עוואד, קארין סנדל, שירה אלינב (רוני שמריך 64′), מור אפרים, עדן אביטל (נורה אבו שראב 58′), שרון בק.

תגובה