יורופקאפ: נס ציונה הובסה בביתה, 93:70 מול פהרבר

נס ציונה פתחה את שלב הטופ-16 עם שני ניצחונות ובמקום הראשון בבית, אך המשחק הקשה ביותר של השלב הזה עד עכשיו חיכה לה הערב (רביעי) כשאלבה פהרבר ההונגרית הגיעה להתארח בנס ציונה. עם סגל קצר והכנה לא משמעותית מספיק למשחק, נראה היה שנס ציונה תתקשה מאוד במשחק הזה מול קבוצה שאין לזלזל בה.

 

שתי הקבוצות גמגמו ברבע הראשון ולא הצליחו להיכנס לקצב בהתקפה, כששתיהן מאבדות ארבעה כדורים עם שלוש דקות לסיום הרבע הראשון. לבסוף, בשתי הדקות האחרונות של הרבע, רצה פהרבר 12:0 וירדה להפסקת הרבעים ביתרון 25:13 משכנע במיוחד, הרבה בזכות חמש שלשות שלה, ושתיים של מרקו פיליפוביטי – כולל אחת על הבאזר של הרבע.

הפסקת הרבעים לא עצרה את פהרבר שנראתה עדיפה בכל פרמטר מול הרוטציה הקצרה (7) של נס ציונה ומול קבוצה לא מרוכזת ולא חדה, שבתוך שלוש דקות ברבע השני כבר כמעט והכפילה את ארבעת איבודי הכדור שלה מהרבע הראשון, ואת סל השדה הראשון שלה ברבע קלעה רק לאחר שלוש וחצי דקות, ובינתיים המשיכה אלבה לצבור נקודות ולהגדיל את הפער שלה, מול קבוצה שנראתה חסרת אונים וחסרת תשובות. פהרבר כבר הובילה ב-19 במהלך הרבע, אך שלשה של גולן גוט עם סיום המחצית הורידה את נס ציונה אולי במצב רוח מעט יותר טוב ועם פיגור מעט פחות משמעותי, 47:33.

 

כל התקוות ולו הקטנות ביותר לחזרה למשחק של נס ציונה נמוגו מאוד מהר, כשנראה היה שאלבה מתכננת ומצליחה להפוך את שאר המחצית לגארבג’ טיים. ההונגרים גם הגדילו את היתרון במהלך רבע שלישי אפילו יותר אנמי וחלש של נס ציונה, שכבר הייתה בפיגור של 24 נקודות במהלכו. הרבע הרביעי כבר התחיל עם יתרון של 22 לפהרבר, ובסיום 10 דקות הגארבג’ טיים של הרבע הרביעי, נס ציונה ירדה מובסת ונחלה הפסד ראשון בשלב הטופ 16, בתוצאה 93:70, אך עדיין עם שליטה מלאה בסיכויי העלייה שלה לשלבי ההצלבה.

תגובה