יורוליג: אולימפיאקוס מאבדת גובה, הובסה 86:54 אצל באסקוניה

0

באסקוניה הגיעה למשחק עם רצף של ארבעה הפסדים בכל המסגרות ונאבקת בכל כוחה להגיע לשמונת המקום הראשונים ביורוליג, מאידך אולמפיאקוס המדורגת במקום השלישי ביורוליג רודפת אחרי צ’סקא ופאו ולא רוצה לתת להן לברוח. שווה להזכיר את ההגנה המדהימה של היוונים שמדורגת במקום הראשון במפעל בריבאונד הגנה ובספיגת נקודות (71.6 נקודות למשחק). הספרדים במשחקים האחרונים כולם קלעו יותר מ80 נקודות למשחק ינסו לאתגר את הממוצע של אולימפיאקוס.

מהלך המשחק

המשחק התחיל עם לחץ חזק של היוונים ובריצת 8-2. הספרדים צימצמו ל10-7 אך ספאנוליס ענה עם שלשה שלא ראתה דבר חוץ מרשת. ב5 דקות הראשונות ספאנוליס משחק טיפה מפוזר ושני איבודי כדור שלו עולים ב4 נקודות קלות. ההגנה העיקשת של היוונים והשריקות העיקשות אף יותר של לה-מוניקה קבעו משחק איטי והרבע נגמר עם 21-16 ליוונים.

תחילת הרבע השני הייתה איטית גם היא אך את הנקודות הראשונות השיג הסנטר היווני וופגמן מאסיסט של שנגליה אחרי ריבאונד התקפה. הספרדים המשיכו ללחוץ וצימצמו עד 21-23 עם נקודות טובות במעבר, אבל פרינטזיס עשה סל נהדר מאסיסט של ספאנוליס והרגיע את העניינים. המשחק המשיך להיות צמוד ולמרות שנראה שהמומנטום היה עם הספרדים מוליטנוב ביקר בקו שתי התקפות רצופות והשאיר את היתרון אצל היוונים. אבל הספרדים המשיכו בשלהם, פעולות נהדרות של וינסנט פורייר וריבאונד התקפה שלו אפשרו שלשה ראשונה לבאסקוניה במשחק אותה תופר גארינו ואשר מעלה את הספרדים ליתרון ראשון במשחק 32-30.
הספרדים מצליחים ללחוץ ולהגדיל את ההפרש בסוף הרבע ל36-30.

סוף חצי ראשון

 

חצי שני 

הרבע השלישי התחיל עם סחיטת עבירה של שנגליה אותה לא הצליח לתרגם לנקודות מהקו. ובכל זאת 6 נקודות רצופות של הספרדים ממתפרצות קבעו יתרון 42-30, היוונים לקחו פסק זמן במהירות כדי לעצור את המומנטום. היוונים חזרו חדים מפסק הזמן והצליחו לסחוט 2 עבירות ולקלוע סל שדה ראשון, אותו כמובן קלע פריטנזיס, זה היה סל השדה הראשון מאז אותו סל שדה אותו קלע ברבע השני בשביל אולמפיאקוס. 4 נקודות רצופות של וויגמן הסנטר הגרמני קבעו הפרש מדאיג 46-32 לספרדים. למרות כמה מהלכים טובים של מקלין היוונים לא הצליחו לצמצם ושלשה נוספת של וויגמן קבעה הפרש של 17 נקודות. הספרדים המשיכו לדהור ולא נתנו שנייה ליוונים לנשום הרבע השלישי נגמר 72-44 לספרדים יותר מממוצע הספיגה של היוונים למשחק.

אם חשבנו שברבע הרביעי נראה משהו אחר זה פשוט היה פירוק סופי של היוונים, ספאנוליס ניסה להציל את המולדת עם זריקות נוראיות נשאר עם אותן שש נקודות אותן קלע ברבע הראשון באחוזים נוראים מהשדה.

תוצאה סופית 86:54

ניצחון מוחץ (טויטר Baskonia)

בבאסקוניה בלט וויגמן עם 19 נקודות ב14 דקות ושנגליה עם 13 נקודות ו9 ריבאונדים.

באולמפיאקוס היחיד שניתן לציין היה פרינטזיס עם 13 נקודות אבל רק 2 מהן בחצי השני מה שמדגים בדיוק כמה נעלמה אולמפיאקוס במשחק.

הנתון המרכזי איתו ירדה אולמפיאקוס לחדר ההלבשה במחצית (מלבד האחוזים הנוראים של שתי הקבוצות לשלוש 24% ליוונים ו11% לספרדים) הוא העובדה שהם לא שיחקו את המשחק שלהם, קצב ספיגת הנקודות אכן היה איטי אבל מבחינת ריבאונד הגנה הם לא היו שם, באסקוניה קטפה 9 ריבאונדים בהתקפה במחצית, בשביל הקבוצה שמתיימרת להיות קבוצת ריבאונד ההגנה מספר 1 ביורוליג זה נתון מדאיג.

אם חשבנו שהדבר הולך להשתנות במשך החצי השני התבדנו לחלוטין, ההגנה הנרפת אותה הציגה אולמפיאקוס מתאימה יותר לקבוצה בליגה הארצית מאשר מועדון פאר אירופאי והקבוצה שניצחה הפעם פשוט רצתה יותר.

 

משחקים נוספים שנערכו הערב ביורוליג:

ריאל מדריד מנצחת 78-95 במוסקבה את חימקי הביתית.

אנאדולו מנצחת בביתה 95-104 את הכוכב האדום בלגרד.

ז’לגיריס פותחת פער ממכבי, הפעם עם 77:79 ביתי על מלאגה

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם