טוסנו זכתה בגביע הרוסי לאחר ניצחון על אוונגארד קורסק

אחד מרגעי השיא של עונת הכדורגל הרוסית הגיע היום, כאשר העונה המאוד מפתיעה בגביע הרוסי תמה עם הגמר בין טוסנו מתחתית הליגה הבכירה לבין אוונגארד קורסק מאמצע הטבלה בליגת המשנה, גמר שהתנהל באצטדיון החדש בעיר וולגוגראד, שנבנה בעיקר כדי לארח משחקים במונדיאל. טוסנו מגיעה אמנם לאחר הפסדים בליגה, אך קשה לשכוח מה עשתה בחצי הגמר, כאשר השוותה בדקות הסיום מול ספרטק בחוץ ולבסוף ניצחה בפנדלים. הקבוצה שהוקמה ב-2013 בעיר קרובה לסנט פטרסבורג ומשחקת באצטדיון פטרובסקי בגלל מחסור באצטדיון, בקרוב תסיים את עונת הבכורה שלה בפרמייר ליג וכרגע היא מנסה להינצל מירידה בעזרת מקום במבחנים, וזו ההופעה הראשונה שלה בגמר הגביע. ממול, אוונגארד מעולם לא שיחקה בליגה הבכירה, ומעולם לא הייתה בגמר הגביע. אוונגארד עברה בשלב 32 הגדולות את צסק”א, ובחצי הגמר ניצחה את אמקאר פרם, שתיהן מהליגה הבכירה כמובן. חשוב להזכיר שהזוכה הערב תיכנס אוטומטית לשלב הבתים של הליגה האירופית עונה הבאה, ולשתיהן אין הופעה באירופה, אפילו לא במוקדמות.

הרכבים:

טוסנו: יורצ’נקו, מרגסוב, בויבולוב, סוחארב, קהרנוב, גליולין, ז’יגולב, פולטנוביץ’, מירזוב, פוליינקו, סקבורצוב.

קורסק: קובזב, בגאייב, גוצוק, דשאייב, גורפוב, קירייב, נטפולין, קורובוב, אלשין, בולוב, פדצ’וק.

מהלך המשחק:

דקה 10′: שער מוקדם של טוסנו! ז’יגולב נשלח באגף ימין ומסר רוחב, סקבורצוב היה במקום כדי להושיט רגל ולדחוק את הכדור פנימה. 1:0 מוקדם לטוסנו בגמר הזה.

דקה 16′: לא ייאמן, שוויון מהיר של אוונגארד! קירייב קיבל הגבהה של אלשין ישר לרגלו, ומול השוער הוא בעט חזק ושטוח לרשת. 1:1, איזה גמר קצבי מתנהל פה.

דקה 25′: בלאגן ברחבה של קורסק: הכדור הגיע איכשהו לגליולין שבעט מול שער ריק אך סחט הצלה בלתי אפשרית מהשוער, והריבאונד שהגיע לפוליינקו נהדף מהקו על ידי שחקן הגנה.

דקה 41′: סקבורצוב בעט חזק מעשרים מטרים, הכדור שלו עבר ליד השער.

מחצית בוולגוגראד בגמר המסקרן, 1:1 בין אוונגארד קורסק לטוסנו. מי תזכה להניף את הגביע לראשונה בסוף הערב?

דקה 75′: מירזוב בעט חזק מרחוק, הכדור שרק מעל המשקוף. הזדמנות מעולה לטוסנו לחזור ליתרון.

דקה 80′: טוסנו עם השני!! מירזוב עשה סלאלום מטורף על שלושה שחקנים של אוונגארד, בעט עם רגל הפוכה ממתוך רחבת החמש, והדיפה קלה של השוער לא הצליחה למנוע את השער שעשוי להתברר כשער הניצחון של הגמר.

זהו זה! טוסנו היא מחזיקת הגביע הרוסי לעונת 2017-18, והיא מעפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית!

Comments (1)

  1. טוסנו לא תשתתף בליגה האירופית בגלל אי עמידה ברישיונות אופ”א ובגלל אובדן הספונסר. את מקומה תתפוס הקבוצה מהמקום הששי בליגה.

תגובה