חצי גמר גביע ווינר סל: ירושלים ניצחה את אילת 78:74

במסגרת חצי גמר גביע ווינר נפגשו הערב (שבת) הפועל ירושלים והפועל אילת, הייתה זו ירושלים שיצאה עם ידה על העליונה בתוצאה 78:74. לשתי הקבוצות היה זה זמן להוריד את החלודה ולבדוק את ההרכבים שניתן להשתמש בהם והמתאימים לליגה הישראלית. רוב המשחק היה צמוד, אך הקבוצה מהבירה רצה בסיום הרבע השלישי והשיגה פער דו ספרתי שנשמר עד לסיום המשחק.

רבע ראשון
שתי הקבוצות פתחו את המשחק טוב, ולאחר 3:30 דק’ אף אחת לא הצליחה להשיג יתרון משמעותי. משחק קבוצתי ובעל קצב גבוה של אילת העלה אותה ליתרון 15:9. מאמנה של הפועל ירושלים, עודד קטש, ניסה הרכבים שונים שהתבטאו בחילופים רבים ברבע. עם זאת, אילת שמרה על יתרון 6 הנק’. דקה וחצי לסיום הרבע, אמארה סטודמייר נכנס למגרש ועשה את הבכורה השנייה שלו בהפועל ירושלים. בסיום הרבע שחקני הפועל הצליחו לצמצם את ההפרש, שהיה 20:17.
רבע שני
שחקני ירושלים העבירו את היתרון לקבוצתם בפתיחת הרבע, אך שתי שלשות של אילת החזירו את היתרון ל- 26:21. הגנה חזקה של ירושלים העלתה אותה ליתרון 28:26. לאחר פסק זמן שלקח מאמן אילת, שרון דרוקר, ירושלים חזרה עם הגנה שלוחצת על כל המגרש ושחקני אילת הגיבו בהתאם בריצה בריצה ובמשחק בקצב מהיר, שהחזירו לה את יתרון שתי הנק’. 2 דק’ לסיום הרבע, בר טימור העלה את ירושלים ליתרון הגדול ביותר שהחזיקה עד אותו רגע במשחק, יתרון 4 נק’. המחצית הסתיימה בתוצאה 42:38 לירושלים.
רבע שלישי
יתרון 4 הנק’ של ירושלים לא נשמר הרבה זמן, כשלאחר 2 דק’ שחקני אילת החזירו את השוויון. סל ראשון של ירושלים במחצית הגיע רק לאחר 4 דק’, סל שהחזיר לה את יתרון 2 הנקודות. בשלב זה, ניתן היה לראות את החולדה על שתי הקבוצות, כששתי הקבוצות התקשו לרוץ ונראו כבר עייפות. שחקני ירושלים הצליחו לשמור על יתרון 4 הנק’, אבל ב- 2 דק’ לסיום הרבע, ג’ייקובן בראון קבר שלשה והעלה את האדומים ליתרון 7 נק’ בתוצאה 54:47 לאדומים. שתי שלשות רצופות של בראון וטימור העלו את ירושלים ליתרון דו ספרתי, התוצאה בסיום הרבע עמדה על 62:51.
רבע רביעי
משחק הריצה של שחקני אילת הצליח לצמצם את היתרון הירושלמי ל- 6 נק’ בלבד, ולאחר 2 דק’ התוצאה הייתה 64:58 להפועל ירושלים. אילת החליטה לשחק עם הרכב נמוך, ובתגובה, קטש בחר לשחק עם שני גבוהים- משחק קבוצתי של הכנסת כדור לצבע העלו את היתרון האדום ל- 9 נק’. עבירה בלתי ספורטיבית שנשרקה לחובתו של דשון תומאס עזרה לאילתים לצמצם את הפער במעט. בתגובה, בר טימור קלע סל ועבירה מאסיסט של תמיר בלאט. 4 דק’ לסיום המשחק, ירושלים עלתה ליתרון הגדול ביותר במשחק- 14 נק’, בתוצאה 78:64. למרות שאילת ניסתה לרוץ, טעויות של חוסר ריכוז השאירו את הפער הדו ספרתי. המשחק הסתיים בתוצאה 78:74

תגובה