חיפה ירוקה – מכבי בגמר הטוטו לאחר דרמה ופנדלים מול הפועל

הדרבי הראשון של גביע הטוטו הסתיים עם ניצחון צהוב. לאחר שמכבי תל אביב עלתה לגמר הטורניר עם ניצחון גדול מול הפועל היריבה העירונית, הגיע הזמן לדרבי של חיפה. הפועל חיפה, ללא אלמוג בוזגלו הפצוע ולאחר ההדחה מול אטלאנטה, פוגשת במכבי חיפה, שעדיין אוספת את השברים מהעונה שעברה וצריכה עוד לעבוד קשה מאוד. מי תעלה לגמר גביע הטוטו? מיד נגלה.

הרכבים:

מכבי חיפה – חיימוב, חבשי, דוס סנטוס, גרשון, מבוקה, מזרחי, אזולאי, מנדז’ק, עוואד, רוקאביצה, קראמר.

הפועל חיפה – קדוש, קפילוטו, תאמאש, גולדברג, מלול, אראל, מיטרבסקי, גינסארי, ורמוט, חדידה, פאפאזוגלו.

מהלך המשחק:

שתי הקבוצות פתחו בצורה מאוד מגומגמת אך לא הצליחו לבוא לידי ביטוי ליד השער, בדקות הראשונות הורגשה שליטה ירוקה על כר הדשא שלא באה כפי שנאמר לידי ביטוי. המצב הממשי הראשון הגיע בדקה ה-29, מבוקה הגביה ועוואד נגח החוצה בהתקפה מסודרת ראשונה. בדקה ה-43, עוואד שיחרר כדור מדהים שקדוש הדף ברגע האחרון, והמצב הכי טוב במשחק לא נכנס. המחצית נגמרת בתיקו 0:0 בסופו של דבר.

מחצית שנייה ומכבי חיפה מתחילה ללחוץ יותר ויותר, רוקאביצה נותר לבד בדקה ה-58 וכמעט כבש, אבל בעט חלש ופיספס. בדקה ה-74, באה מכבי חיפה על שכרה עם שער של ניקיטה רוקאביצה, שקיבל כדור גדול מעוואד שתורגם לשער יתרון, 1:0 למכבי חיפה. שלוש דקות לאחר מכן החלה מהומה בסיומה, בניגוד למה שהיה צריך להתרחש, פאפאזוגלו הורחק והפועל חיפה נותרה בנחיתות מספרית. זה לא הפריע לנס זמיר לכבוש, ובדקה ה-84, יש לנו שוויון 1:1 בדרבי!

בתום תשעים דקות ללא הכרעה ממשיכים לפנדלים. את הראשון של מכבי כובש גל אלברמן, 0:1 מכבי חיפה. את הראשון של הפועל חיפה בעט גבריאל תאמאש, הוא לא התבלבל. 1:1. לעומת זאת למכבי חיפה כנראה נגמר המזל, את הפנדל השני החמיץ רוקאביצה. עדיין 1:1. לעומתו ניסו קפילוטו ניצל את הפנדל הבא, 1:2 הפועל חיפה. הפנדל השלישי של מכבי נכבש על ידי עיאד חבשי, 2:2 ושוב שוויון. אל הפנדל השלישי של הפועל ניגש מקסים פלקוצ’נקו והחמיץ, עדיין שוויון 2:2. עוד בועט ועוד החמצה, ג’ורג’ מנדז’ק מחמיץ, מכבי חיפה עדיין ב-2:2. חיימוב חזר להיות חיימוב גם במכבי חיפה, והדף פעם נוספת את בעיטתו של נס זמיר אחרי שיצא בפעם הראשונה לפני הזמן וראה צהוב. 2:2. את הפנדל האחרון לקח מיכיל קריימר, כבש ומכבי חיפה מנצחת את הדרבי 2:3 אחרי שדור מלול בועט למשקוף את הבעיטה שלו!

תגובה