חילוף כפול מנצח: צרפת בגמר ה-U19 על חשבונה של גרמניה!

אחרי שספרד שריינה את מקומה בגמר היורו (3:2 על הולנד), גרמניה וצרפת נפגשו למשחק ממנו רק אחת תצא עם הכרטיס לשלב הגמר של יורו הנערות עד גיל 19. הגרמניות הציגו את היכולת הטובה ביותר בשלב הבתים מבין שמונה הנבחרות המשתתפות בטורניר. עם שלושה ניצחונות מתוך שלושה משחקים ויחס שערים של 11-0, הנבחרת המצוינת העפילה לחצי הגמר בקלות וגילתה שמי שמפרידה בינה לבין עלייה לגמר היא צרפת, שסיימה שנייה בבית ב’, אחרי שני ניצחונות והפסד. המפגש המסקרן הציג ראש בראש בין מטילדה בורדיו (3 שערים) וקלרה בוהל (2 שערים) שהצטיינו בסיבוב הקודם.

הרכבים:

גרמניה: פישר; אורשמן (82, לינדר), קליינהרנה, פאוולק, סימס; מינגה, גראף (72, ריקה); גווין, פרייגאנג, גרהארדט; בוהל (85, קוגל).

צרפת: שבאס; גואש, פיגה, גאלרה, דשילי; פיירל (46, לורן), פרקוק, בוסאה (46, תיבו), דאודי, גאבורי; בורדיו.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:

עד הדקה ה-27 מי ששלטה במשחק הייתה דווקא צרפת, שלפני המשחק לא קיבלה יותר מדי סיכויים לניצחון במשחק. הגרמניות החלו ליזום ולאיים על השער של שבאס, ובדקה ה-40, כחמש דקות לסיומה של המחצית הראשונה, הן גם השיגו את שער היתרון מהרגליים של קרלה בוהל הפנטסטית. זה היה יתרון מוצדק אחרי כמעט 20 דקות של שליטה מלאה שלה. התוצאה נשמרה עד הירידה להפסקה.

מחצית: גרמניה 0:1 צרפת

כבשה: בוהל (40)

שוב בוהל עשתה את זה (UEFA)

מחצית שנייה:

אחרי מחצית לא מספיק טובה שהסתיימה בתחושה שהמשחק בורח לה, צרפת ערכה חילוף כפול עם החזרה למגרש. תיבו ולורן החליפו את בוסאה ופיירל. המחצית השנייה של המשחק התאפיינה בקצב מהיר והתקפות מצד לצד. גרמניה הייתה מסוכנת יותר ותקפה בעיקר מהאגף השמאלי, כאשר הצרפתיות בלמו את ההתקפות ויצאו במהירות לעבר השער הגרמני, אך לא הצליחו לכבוש את שער השוויון. הרדיפה הסתיימה בדקה ה-70 כאשר המחליפה ג’ולי תיבו כבשה אחרי בישול של בורדיו וקבעה 1:1 עשרים דקות לסיום. שלוש דקות בלבד אחרי שער השוויון, צרפת השלימה את המהפך עם מחליפה נוספת שכבשה שער. בורדיו רשמה בישול שני במשחק אחרי שהמסירה שלה לאמלין לורן שהעלתה את נבחרתה ל-2:1. בדקה ה-85 נראה היה שגרמניה השלימה עם ההפסד כאשר קרלה בוהל הוחלפה בקריסטין קוגל.

סיום: גרמניה 2:1 צרפת

כבשה לגרמניה: קרלה בוהל (40)

לצרפת: ג’ולי תיבו (70) ואמלין לורן (73)

צרפת תפגוש ביום ראשון, 21:30, את נבחרת ספרד איתה היא תילחם על הזכייה ביורו הנערות עד גיל 21 לשנת 2017.

דווקא צרפת היא זו שעולה לגמר בסופו של משחק צמוד (UEFA)

תגובה