השחקנית הטובה בהיסטוריה?

אם היו אומרים לכם על שחקן בעונה השמינית שלו בליגה עם 4 אליפויות, 5 הופעות באולסטאר ובחמישייה הראשונה, MVP ועוד שלל תארים, כנראה שהייתם חושבים שהוא בדרך הנכונה לרשימת גדולי כל הזמנים.
אז לא מדובר בשחקן NBA, אלא בשחקנית ה-WNBA מאיה מור, מי שבעיניי לא מעט אנשים יכולה לסיים את הקריירה כשחקנית הגדולה בכל הזמנים.
לכבוד יום האישה, הכירו את הכוכבת של המינסוטה לינקס.

מור, האמריקאית בת ה-29, הראתה את היכולות שלה הרבה לפני שהגיעה לליגה של הגדולות.
ב-4 שנותיה במכללת קונטיקט, מור עשתה היסטוריה. עם ממוצעים מרשימים (בעונת הסיניור הרשימה עם 22.8 נקודות, 8.2 ריבאונדים, 4 אסיסטים ו-2.3 חטיפות למשחק), דברים שלא נראו לפניה (10 בחירות לפרשמנית השבוע, שבירה של השיא הקודם של 7 פעמים של רבקה לובו, כמו גם הפרשמנית הראשונה להיבחר לשחקנית השבוע אי פעם), המאזן המרשים (מאזן מושלם בעונתה השניה והשלישית) ומעל הכל, 3 אליפויות. אחרי קריירת מכללות מרשימה בכל קנה מידה, הדרך ל-WNBA, כבחירה הראשונה, הייתה בטוחה.

אגדת מכללות (Pinterest)

גם בליגה של הגדולות, מור לא חיכתה כדי להראות את יכולותיה.
בעונת הרוקי שלי, מעבר לזכיה הברורה ברוקי העונה, הצליחה מור להיבחר למשחק האולסטאר, לעזור לקבוצתה מינוסוטה לינקס להשיג את המאזן הטוב בתולדות המועדון ובסופו של דבר, כמובן, באליפות.
בעונת 2013, השלישית של מור, הובילה את הקבוצה למאזן הטוב בליגה ולסוויפ מרשים לאורך הפלייאוף, בדרך לאליפות מרשימה.
בעונת 2014, העונה הכי מרשימה מבחינה אישית של מור, היא זכתה ב-MVP הראשון והיחיד שלה (בנתיים), בעונה בה קלעה במשחק את כמות הנקודות השניה בתולדות הליגה (48 נקודות). אם זאת, העונה נגמרה בצורה מצערת, כאשר בפעם הראשונה בקריירה שלה, הלינקס לא עלו לגמר הליגה.
מור ממשיכה באיסוף האליפויות והסטטיסטיקות בדרך לגדולה, במה שמסתמנת כרגע כאחת השחקניות הטובות, והווינריות שהמשחק אי פעם ראה.

ממשיכה לקטוף תארים (Slam)

ללא ספק למור יש עוד המון מה לתת ולא מעט מטרות לסמן. תארי אליפות שהלינקס יכולות לקחת איתה, הפרסים האישיים, שבירת שיאי קליעה ומה לא ותחושתנו היא שהיא גם תשיג לא מעט מזה.

יום האישה שמח!

תגובה