הפלייאוף העליון – לקראת פתיחת סדרת גמר כדורסל הנשים

 

היום ב-18:15 תתחיל סדרת הגמר המרתקת של כדורסל הנשים, שתציג את שתי קבוצות הכדורסל הטובות במדינה: מכבי אשדוד ומכבי רמת חן. אחרי ששתי הקבוצות נפגשו בגמר הגביע, שבו כזכור זכתה אשדוד, הן תיאבקנה ראש בראש גם על התואר אלופת ישראל. מאמנת מכבי רמת חן שירה העליון התראיינה בערוץ הספורט ודיברה על התחושות לקראת המשחק.

מאמנת מכבי רמת-חן, שירה העליון (צילום: יח"צ)
מאמנת מכבי רמת-חן, שירה העליון (צילום: יח”צ)

“בוא נשים את הדברים על השולחן”, פתחה העליון. “אני בן אדם אמיתי, כפי שאתם יודעים. אשדוד השקיעו כסף רב בשחקניות, ובנו קבוצה מדהימה. שמות גדולים, שחקניות WNBA, ישראליות מצוינות. כמו שזה נראה היום, הן ברמה אחת מעל מה שקורה פה”. העליון מתייחסת לקבוצה שניצחה את קבוצתה בגמר הגביע, אחרי שבמשך שלושת הרבעים האחרונים הייתה בעיקר קבוצה אחת על המגרש. זאת על אף פתיחה מצוינת של רמת חן ברבע הראשון.

 

אבל העליון שומרת על אופטימיות. “יחד עם זאת, אני חושבת שאם אנחנו נגיע ונרוץ כמו שאני רוצה, הן מבחינה מקצועית והן מנטלית, זה משחק ומדובר בסדרה. בכל משחק יש את הדינמיקה שלו, והמשחק הראשון הוא קריטי”. על הביקורת שמשמיעים עליה, שהיא לא מספיק טובה כדי לקחת אליפות, ענתה מאמנת מכבי רמת חן: “זאת הפעם הראשונה שאני שומעת את זה. כל החיים שלי שמעתי דברים בסגנון. אני חושבת שעם תקציב קטן יחסית הגענו עם רמת חן למקומות מאוד יפים. אבל האישיו פה היא לא שירה, אלא קבוצה שמנוהלת מדהים, וקוראים לה רמת חן. הייתה עליה ביקורת גם כשבניתי אותה, אבל אני שמה את זה בצד, כי  כבר לא מדובר בי. אני גם חושבת שהתוצאה מדברת בעד עצמה. הקבוצה משחקת כדורסל מצוין.”

גם כשחקנית היא הייתה פייטרית, העליון. (צילום: יח"צ)
גם כשחקנית היא הייתה פייטרית, העליון. (צילום: יח”צ)

 

“אני במקום טוב היום”, המשיכה העליון. “במקום שבו אני מקבלת גם את ההערכה המקצועית וגם את האהבה מהסביבה הקרובה אלי. אני לא פוסלת לאמן גברים בעתיד. אבל אני עוד רוצה לעשות כברת דרך בקריירה שלי בכדורסל הנשים, ואני עושה את הדרך הנכונה. עברתי בנערות, דרך כדורסל גברים ועכשיו בשנה שישית שלי בכדורסל הנשים, ואני עושה את מה שאני אוהבת. כל מה שצריך בשביל מאמנת אישה בליגת העל גברים הוא יושב ראש אחד עם אומץ.” וחזרה לגבי הסיכויים של רמת חן בסדרה, אמרה העליון: “אשדוד פייבוריטית, אבל במשחק נתון אנחנו יכולות לתת פייט.”

 

הערב, בשעה 18:15 בערוץ ספורט 5+, תעמוד בצד אחד מכבי רמת חן, שהיא מובילת הליגה בממוצע הנקודות, ובצד השני מכבי אשדוד, מובילת הליגה בממוצע באסיסטים ומחזיקת הגביע. את המשחק הראשון תארח מכבי רמת חן, במשחק שעשוי לקבוע מי תהיה עם רגל וחצי בתמונת האליפות, בעיקר אם לא תהיה ידה של רמת חן על העליונה. העליון תנסה למנוע זאת מאשדוד.

מאמני הקבוצות, שירה העליון (רמת חן) ועדן ענבר (אשדוד) (צילום: יח"צ)
מאמני הקבוצות, שירה העליון (רמת חן) ועדן ענבר (אשדוד) (צילום: יח”צ)

 

תגובה