הפועל באר שבע מנצחת את עירוני קריית שמונה 3-1 במשחק נהדר

0

במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל שלנו, נפגשו הערב (ראשון) הפועל באר שבע האלופה המכהנת ועירוני קריית שמונה. הפועל באר שבע, מגיעה למשחק בידיעה שאם תנצח תעלה למקום הראשון בליגת העל, לפחות עד מחר. המשחק נערך באיצטדיון טוטו טרנר בבאר שבע, שלא היה מלא בקהל אך רובו המוחלט היו אוהדי הקבוצה המקומית שהנחילו אווירה בייתית נפלאה לבאר שבע.

הפועל באר שבע מגיעה למשחק מה מקום ה-3 בליגה עם 24 נקודות לאחר 11 מחזורים. לעומתה קריית שמונה מגיעה למשחק מהמקום ה-7 בטבלה עם 16 נקודת ואותו מספר משחקים.

הרכב הפועל באר שבע: בשער פתח דודו גורש הותיק כאשר ארבעת שחקני ההגנה של באר שבע שעוזרים לו לשמור על רשת נקייה הם: אורן ביטון, לואי טאהא, בן ביטון ומיגל ויטור. בקישור פתחו דו איינבינדר, ג’ון אוגו ומיכאל אוחנה. שלושת החלוצים של באר שבע היו מאור מליקסון, בן שהר ו-וואקמה.

הרכב עירוני קריית שמונה:

בשער פתח איתמר ניצן המצויין, כאשר רביעיית ההגנה שלו היא: אבו-עביד, נחמיאס, דיניז וסאן מנחם. קשרי קריית שמונה שפתחו הם שמיר, טאיירה וברוסו כאשר שלישיית ההתקפה של קריית שמונה שינסו לכבוש להגנה החזקה של באר שבע הם: ריאן, גוזלן והסלביינק.

מהלך המשחק:

המשחק נפתח בצורה מאד מבולגנת לבאר שבע, כאשר שחקני ההגנה מתבלבלים עם הכדור ולא יודעים מה לעשות איתו. כל זה לא הפריע למיכאל אוחנה לכבוש שער מהיר בדקה ה-11 ושער בכורה שלו העונה בליגה. הכדור נכנס לרשת לאחר כדור רוחב מצויין של אורן ביטון שפגש את הרגל של אוחנה במרחק של 5 מטר מהשער של איתמר ניצן. משם אוחנה לא היתקשה להכניס את הכדור לרשת. רק 3 דקות לקח לקריית שמונה להכניס שער שיוויון ולקבוע 1-1 מהיר. השער נכבש לאחר שאיסמעיל ריאן הכניס כדור לרחבת באר שבע, שם הכדור הגיע להסלביינק שבעט עם רגלו הימנית היישר לרגלו של אורן ביטון שהכניס שער עצמי. לא בטוח שהכדור היה נכנס לשערו של דודו גורש אם אורן ביטון לא היה נוגע בו. כמובן לאחר שאורן ביטון עשה מהלך מצוין בשערו של אוחנה, הוא גם עשה טעות גדולה. את הצהוב הראשון במשחק קיבל אוחנה בדקה ה-22. המשחק המשיך להיות מהיר והתקפי ובדקה ה-24 התחיל ריב עקב דימום של עבו-אביד. כמובן אסור לשחק עם דימום. מיד לאחר שהדימום הפסיק המשיך השופט את המשחק כאשר הכדור היה בקרן לזכות באר שבע. את הקרן הגביה אורן ביטון ששם את הכדור בדיוק על ראשון של מיגל ויטור שלא התקשה להכניב את הכדור לרשת של איתמר ניצן ולהעלות את באר שבע ל2-1 על הצפוניים. גם את השער הזה בישל אורן ביטון שבמשחק של 2 בישולים ושער עצמי. הקצב המסחרר בטרנר לא פסק עם הדיפה קלה מבעיטה רחוקה של וואקמה בדקה ה-35, בהמשך ההתקפה הזו הכניס מליקסון כדור רוחב חזק לאמצע שעבר בין ל השחקנים ועף לקרן. בדקה ה-38 קשרה האחורי של קריית שמונה קיבל את הצהוב הראשון של המשחק לקריית שמונה לאחר שהפיל את מליקסון. לקראת סוף המחצית

מחצית ראשונה מלאת אירויעים הייתה בטרנר (קרדיט: עמוד הפייסבוק של עירוני קריית שמונה).

כבר התחילו שתי הקבוצות לשחק קצת מבולגן והיתעייפו אחרי המחצית המסחררת. המחצית נגמרה בתוצאה של 2-1 לזכות של באר שבע. לאחר שערים של אוחנה וויטור לבאר שבע ואת השער של קריית שמונה כבר אורן ביטון (שער עצמי).

מחצית שנייה:

המחצית השנייה נפתחה בשליטה של הפועל באר שבע המארחת שניסתה לכבוש שער מהיר במחצית השנייה. בדקה ה-56 לואי טאהא נכנס בשחקן של קריית שמונה וקיבל כרטיס צהוב. למרות מאמציה של באר שבע לכבוש שער מהיר במחצית השנייה זה לא צלח ולקראת הדקה ה-60 המשחק החל להתאזן. החילוף הראון במשחק היה של ברק בכר שהכניס בדקה ה-62 את מהראן ראדי על חשבון כובש השער הראשון במשחק, מיכאל אוחנה. המחצית השנייה המשיכה להיות חסרת אירועים ורק בדקה ה-70 חלה התעוררות מצד שחקני קריית שמונה. החילוך הראשון של עירוני קריית שמונה הייתה בדקה ה-72, נכנס שון ויסמן ויצא ברוסו. בדקה ה-74 יצא חלוצה של באר שבע בן שהר, על חשבונו נכנס פקהארט. המצב הראשון האמיתי במשחק הגיע רק בדקה ה76 שם קיבל שמיר בעיטה מרחוק אך הכדור פגש רק את ידיו של גורש. לאחר שתומאס פקהארט נכנס כדי לנגוח הוא אכן נגח וכבש. זה קרה לאחר שוואקמה עשה לאבו-עביד הטייה הגביה לפקהארט שלא התקשה לכבוש מקרוב. השער השני של  באר שבע בערב זה מנגיחה. מיד לאחר השער הזה נכנס אמיר נאסר על חשבונו של אבו-עביד. בהמשך לכל החילופים בדקה ה-85 נכנס גם וובה בראון על חשבונו של דן איינבינדר.  בדקה ה-88 החליף מילוש רדיבוייביץ’ את ריאן. השופט נתן 3 דקות תוספת זמן שכמובן לא תרמו לקריית שמונה.

במחזור הבא תפגוש הפועל באר שבע את בני סכנין וקריית שמונה תפגוש את הפועל עכו. לאחר ניצחונה של באר שבע הערב 3-1 היא עלתה לפחות עד מחר למקום הראשון בליגת העל. עוד משחק הערב היה הפועל רעננה נגד מכבי פתח תקווה שנגמר בתיקו מאופס.

מאור מליקסון באקשן (קרדיט: עמוד הפייסבוק של הפועל באר שבע).

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם