המשלחת הישראלית בריו- שייט

השייטים שחר צוברי ומעין דוידוביץ’ החלו אמש את התחרויות שלהם במקצה היחידים לגברים ונשים בהתאמה ואחרי יום התחרויות הראשון צוברי חייב להשתפר בזמן שדוידוביץ’ צריך להמשיך לבנות על מה שכבר השיגה.
שחר צוברי:
הפעם האחרונה ששחר צוברי עלה על הפדיום זה היה באליפות אירופה 2013 ובה הוא זכה במדליית הכסף. צוברי, בן 29 מגיע לאולימפיאדה השלישית שלו והוא תמיד מצפה להביא מדלייה לאחר שבאולימפיאדה הראשונה שלו בבייג’ינג 2008 הוא זכה במדליית הארד והביא כבוד רב לישראלי. השייט הישראלי החל טוב את המקצה הראשון והגיע למצוף הראשון והשני כשהוא במקום השני, צוברי לא הצליח לשמור על המקום השישי ונפל עד למקום ה-15 אך לקראת הסיום הצליח להתאושש מעט וסיים במקום התשיעי עם תוצאה של 19:04. במקום הראשון הגיע ניק דמפסי הבריטי בתוצאה של 19:04. צוברי החל לא טוב את המקצה השני והיה במקום ה-17 לאחר המצוף השני, הישראלי התאושש מעט וסיים את המקצה השני במקום ה-16 בתוצאה של 23:26. גם המקצה האחרון החל רע עבור צבורי שלאחר המצוף השני היה מקום 25, בהמשך המקצה הוא התאושש אך לא מספיק ובסיים בתוצאה 26:04 ולאחר יום השיוט הראשון הוא מדרוג רק במקום ה-16 והמאכזב.
מעיין דבידוביץ’:
האופציה השנייה שלנו למדליה בשייט היא מעיין דוידוביץ’, הישראלית בת 28 מגיעה לאולימפיאדה השנייה בקריירה שלה כשהיא בכושר נהדר בשנים האחרונות ואף השיגה את מדליית הזהב בגביע העולם ב-2013. בבייג’ינג 2008 השתתפה דוידוביץ’ לראשונה וסיימה במקום העשירי. השנה היא כבר מכוונת למדליה והיא לא ספק מסוגלת לעשות את זה. המקצה הראשון נפתח מדהים עבור הישראלית שאחרי שתי מצופים היית במקום הראשון, דבידוביץ’ נשרה לאחר מכן למקום החמישי ואף שמרה עליו עד לסיום שהיא מסיימת את המקצה בתוצאה של 21:56. במקום הראשון הגיעה הצרפתייה, פיקון שארלין, שסיימה את המקצה בתוצאה של 21:13.. דוידוביץ’ המשיכה עם היכולת המעולה מהמקצה הראשון ופתחה את המקצה השני במקום העשירי אך עד מהרה עלתה למקום הרביעי ונראתה מעולה, לקראת הסוף הדרדרה קצת וסיימה בסיום המקצה במקום השישי ונמצאת במקום הרביעי הכללי. הישראלית פתחה טוב גם את השיוט השלישי ולאחר המצוף השלישי היא דורגה במקום החמישי, בהמשך הדרדרה עד למקום התשיעי אך לקראת סוף המקצה התאוששה ובסיימה בסוף במקום השישי עם תוצאה 26:12 שמדרגת אותה במקום השביעי הכללי רק חמש נקודות מהמקום השלישי.

תגובה