Untitled-1

המבחן של סון

מאוריסיו פוצ’טינו, מאמנה של טוטנהאם, נמצא בבעיה גדולה. למרות שקבוצתו השיגה ניצחון יקר בשבוע שעבר נגד פפ גווארדיולה, הוא יודע שהספרס יצאו בנס ללא פגע – הסיטיזנס נראו עליונים על המגרש ומי יודע איך המשחק היה מסתיים אם סרחיו אגוארו היה מכניע את הוגו לוריס מהנקודה הלבנה בדקה ה-13. בהנחה שהמזל לא יאיר פנים לטוטנהאם במשך 90 דקות נוספות, ושפפ גווארדיולה לא יעלה פעם נוספת בהרכב חצי-הגנתי – כלומר עם קווין דה ברויינה ולירוי סאנה בהרכב מהדקה הראשונה, נוסיף על כך שסיטי תקבל תמיכה ביתית של 55,000 אוהדים נלהבים, שהפעם האחרונה שבה הם לא ראו גול ביתי הייתה אי שם באפריל 2017 (בתיקו 0:0 נגד היריבה העירונית מנצ’סטר יונייטד), אז נקבל שהסיכויים הם דווקא נגד טוטנהאם.

בגלל שניתן להגיד כמעט בוודאות שסיטי תבקיע היום, אז בשביל לעלות לחצי הגמר, טוטנהאם תצטרך להבקיע. במצב שבו הספרס עולים על לוח התוצאות, על קבוצתו של פפ גווארדיולה להבקיע 3 שערים, וזו כבר משוכה קשה הרבה יותר מאשר להבקיע אחד ולזרום על המומנטום והדחיפה של הקהל הביתי עד שיגיע השני. בגלל שהארי קיין פצוע, כלומר הסקורר הפורה ביותר של טוטנהאם לא ישחק בגומלין ולא יוכל לסייע בקבוצתו במשימתם הקשה אליה נקלעו, אז באופן טבעי זה תורו של יונג מין סון לקח את המושכות לידיו ולסחוב את טוטנהאם לשלב הבא.

סון, ישמח גם בתום המשחק? (האתר הרשמי של טוטנהאם)

חוזקתו הגדולה ביותר של הקשר הקוריאני בן ה-26 היא הוורסטיליות שלו. הוא משתמש בשתי רגליו באותה רמה, כלומר הוא מהווה איום ממשי בכל פעם שהוא נמצא עם הכדור, זאת מפני ששחקן ההגנה לא יכול לדעת עם סון ירוץ במהירות לאגף כדי להרים לרחבה או יילך פנימה כדי לשלוח בעיטה עוצמתית למסגרת (עוד דבר שסון יודע לבצע ברמה גבוהה). ברגע אחד של גאונות, סון יכול לשים את הכדור ברשת או למסור את המסירה החשובה שתוביל לשער של קבוצתו. פוצ’טינו הוא מאסטר בניצול מקסימלי של שחקניו, במיוחד את שחקני השליש האחרון שלו (סון, אריקסן, עלי), ולכן מצופה מהקשר השמאלי הקוריאני להוביל, לעקוץ את המארחת ולהשיג את הכרטיס לחצי הגמר, אך הוא לא תלוי בעצמו.

המשחק היום יוכרע על טקטיקה. המאמן שיצליח לנצל את כליו בדרך היעילה ביותר יעלה היום לשלב הבא. בשבוע שעבר, פפ גווארדיולה פתח עם הרכב מאוד שנוי במחלוקת, עם לירוי סאנה וקווין דה ברויינה על הספסל, עם דלף בתור בלם, וביצע כמה החלטות שגויות כמו לתת לסרחיו אגוארו (37.5% הצלחה בפנדלים בליגת האלופות) לבעוט את הפנדל במקום גונדוגאן (100%, 6 מתוך 6) והחילופים ההתקפיים המאוחרים מדי. פוצ’טינו, לעומתו, פתח עם הרכבו החזק ביותר והצליח למקסם את היכולות של כל שחקניו, מלוריס ועד סון, והשיג את הניצחון בזכות ולא בחסד.

כמו שזו שעת המבחן של סון, שהיום יראה לנו האם הוא מסוגל להוביל את טוטנהאם לחצי הגמר ליגת האלופות הראשון שלה אי פעם, המבחן הוא גם של הסיטיזנס, ומאמנם פפ גווארדיולה, שהגיע לקבוצה גם בשביל לזכות בתואר היבשתי. מאז 2011 הוא לא היה בגמר ליגת האלופות, האם השנה זו תהיה שנת הרנסנס, או שהקללה האירופאית תשפיע גם היום ותאפשר לטוטנהאם את הכרטיס הנחשק לחצי הגמר? מה שבטוח, זה שהולך להיות חם היום במנצ’סטר…

תגובה