Untitled-1

היה טוב, היה יוסי

אחרי הניצחון הדרמטי ביום שני באצטדיון המושבה מול הפועל תל-אביב, בית”ר ירושלים חזרה למגרשה הביתי למפגש מול מכבי פתח תקווה כשבכותרות אמנם הודעת המינוי של יוסי בניון למנהלה המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה אך עדיין עם מטרה ברורה להישאר בליגת העל. מולה ניצבה מכבי פ”ת שגם עוד לא הבטיחה סופית את ההישארות שלה כשעל הקווים האקס של הירושלמים, גיא לוזון.

הרכבים:

בית”ר: איתמר ניצן, דוד קלטנס, טל בן חיים, ור זהבי, שמואל שיימן, אופיר קריאף (ק), אפונסו טיירה, גדי קינדה, יוסי בניון, פרדי-אנז’ פלומה, אנת’וני וארן.

פ”ת: צחי גיגי, עיסא סיסוקו, עידן אהדנני, עומר דנינו, גל שיש, איתי טאקו, ארמנדו קופר, גידי קניוק, לידור כהן (ק), תאי בריבו, אריסון מנזאלה.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה

כבר אחרי 2 דקות של משחק מנזאלה בעט לכיוון שערו של ניצן אבל הכדור היה חלש והשוער המקומי קלט אותו.

עוד 2 דקות עברו ובית”ר ירושלים טענה לנגיעת יד ברחבה אחרי שהכדור חזר מהראש של אהדנני לידו אבל גל לייבוביץ’ החליט שזה לא מספיק לשרוק לכדור עונשין והמשחק נמשך.

בדקה השמינית של המשחק  בית”ר הגיעה למצב ענק כשקינדה העלה לרחבה, גיגי השמיט לרגלי בניון שעשה לשוער הטיעייה ושלח כדור לכיוון הרשת אבל עומר דנינו זינק והדף עם הברך.

בדקה העשירית טעות של קלטינס אפשרה לארמנדו קופר להתקדם ולאיים על השער אבל קשר נבחרת פנמה בעט חלש וניצן צריך משהו יותר רציני מזה כדי לא להצליח לקלוט את הכדור.

בדקה ה-14′ הגיע הראשון! מהלך אדיר של בניון שניהל את המשחק מאחור ומסר כדור של אומן לפלומה, הסתיים בבעיטה של הצרפתי שטסה למשקוף ופנימה! שער ענק של הירושלמים ואנחנו ב-1:0 לבית”ר!

פ”ת ניסתה לחזור לעניינים אבל ביבזה את המצב המיידי שהיה לה מכדור חופשי.

בדקה ה-26′ גל שיש הכשיל את קריאף וראה צהוב.

המשחק האגרסיבי של פ”ת המשיך ותאי בריבו נכנס בדוד קלטנס כדי להיות המוצהב השני של המלאבסים.

בדקה ה-37′ התקפה של הירושלמים באגף ימין מכיוון דוד לקטיס נהדפה על ידי גל שיש לקרן אבל בית”ר לא ניצלה את המצב הנייח והאורחים נשמו לרווחה.

שלוש דקות לאחר מכן הירושלמים כבר חשבו שעלו ליתרון כפול כשוארן קיבל כדור לבד מול גיגי אבל משום מקום, עומר דנינו גלש והדף את הבעיטה. הבלם של האורחים מתגלה בתור השחקן המשמעותי שלהם עד כה, אם לא הצטיין בכל המשחק למרות הפיגור.

בדקה ה-43′ פלומה איבד כדור לקופר ונאלץ להכשילו מאחור כדי למנוע מתפרצת מסוכן, מה שזיכה בכובש השער בכרטיס צהוב.

לייבוביץ’ הוסיף דקה למחצית, שננעלה ללא מצבים נוספים. בית”ר מובילה 1:0 כאמור משער נהדר של פלומה.

מחצית שניה

במחצית גיא לוזון העלה את יובל שבתאי במקום תאי בריבו.

בדקה ה-48′ קניוק תיקל את בניון וראה צהוב.

דקה עברה ובניון עשה מהלך גדול שאחרי ובעט לשער אבל הכדור טס מעל המשקוף. בניון נפצע במהלך וירד לטיפול. אחרי דקה הוא חזר עם תחבושת ענקית על היד אבל המשיך לשחק.

בדקה ה-58′ הגיע השער השני של בית”ר. חילוץ כדור נהדר של קלטינס הוציא את קינדה לקו והקשר הרים כדור נהדר לראשו של אנת’וני וארן שנגח פנימה! 2:0 לבית”ר.

בדקה ה-60′ פ”ת הגיעה למצב הכי גדול לשה אחרי כדור חופשי אדיר של קניוק ונגיחה עוד יותר אדירה של יובל שבתאי אבל מעל כולם הייתה ההצלה של איתמר ניצן שהוכיח שיש על מי לסמוך בין הקורות.

פ”ת הוציאה את קניוק והעלתה את אופיר מזרחי.

גם בית”ר עשתה חילוף (אותה תכננה כבר יחד עם החילוף של פ”ת) כשבריהון עלה במקום בניון.

בדקה ה-70′ של המשחק הירושלמים היו קרובים לשלישי כשוארן קיבל כדור טוב אבל שלח מהאוויר סנטימטרים ספורים מעל השער.

מכבי פתח תקווה ביצעה חילוף אחרון, מנזלה עלה במקום אלי אלבז בזמן שבית”ר העלתה את דן איינבינדר במקומו של גדי קינדה.

בדקה ה-77′ קריאף איים לשער אבל חלש מדי. לפי מה שנראה על המגרש שתי הקבוצות השלימו עם ה-2:0, אבל יש עוד כרבע שעה לשחק אז לא ברור כיצד זה יסתיים.

והנה זה בא! בדקה ה-78′ כדור סתמי לרחבה הבית”רית ננגח על ידי ארמנדו קופר פנימה וזה רק 2:1.

בבית”ר העלו את טל כחילה במקום אופיר קריאף אבל שמרו על רביעיית ההגנה כשאור זהבי עבר לשחק מגן ימני וקלטינס נכנס לעמדה של קריאף כשכחילה לצד בן חיים במרכז ההגנה.

בדקה ה-83′ אהדנני הכשי לאת פולמה וראה צהוב.

עוד 3 דקות חלפו ובעיטה מפתיעה של קלטינסב כמעט נכנסה אבל גיגי הציל את פ”ת מספיגה שלישית.

לייבוביץ’ הוסיף 5 דקות למשחק, מספיק בשביל פ”ת לחפש את השוויון.

פ”ת לחצה על השער הירושלמי והשיגה 2 דקרנות רצופות אבל מזה יצא השער השלישי של בית”ר! מתפרצת אדירה מכיוונו של פלומה סידרה לחלוץ, אהמ סליחה בלם, של בית”ר, טל כחילה שסיים את המהלך כמו מספר 9 אמיתי וזה 3:1 לבית”ר!

בשניות הסיום של המשחק מהלך ענק של אור זהבי בקו ימין הסתיים בבעיטה טובה של בריהון שאמנם נהדפה על ההגנה אבל זהבי קפץ על הריבאונד, הטעה את גיגי, ושלח פנימה בשביל ה-4:1! מיד אחרי השער לייבוביץ’ שרק לסיום!

לסיקורי יתר משחקי ליגת העל הערב:

בעקבות כל התוצאות שהיו, 3 מחזורים לסיום טבלת הפלייאוף התחתון נראת כך:

בית”ר ירושלים 37 נק’
הפועל ת”א 36 נק’
הפועל ת”א 35 נק’
הפועל חיפה 34 נק’ הפרש שערים 0
הפועל ק”ש 34 נק’ הפרש שערים 2-
מכבי פ”ת 33 נק’
ומתחת לקו האדום יש את מ.ס אשדוד עם 28 נק’ ובני סכנין עם 27 נק’.

תגובה