החיה

מיגל אנחל נדאל, “החיה של ברצלונה” יחגוג ב-28 ליולי את יום הולדתו ה-52.

מיגל החל את קריירת הבוגרים שלו בשנת 1986 במדי מיורקה, קבוצת נעוריו. במדי האדומים ממיורקה, שיחק נדאל כ-5 עונות מוצלחות בהן הבלם כבש 22 שערים ב-130 משחקים עד שעבר בשנת 1991 לבירת קטאלוניה, ברצלונה. נדאל, שיחק במדי הבלאוגרנה עד שנת 1999 שבמהלכן זכה ב-5 אליפויות, שני גביעי מלך ופעם אחת בליגת האלופות. בנוסף, כבש 12 שערים ב-200 הופעות בברצלונה. בשנת 1999, החליט נדאל לחזור לקבוצת נעוריו מיורקה. בקדנציה השנייה בקבוצת נעוריו, הופיע נדאל ב-149 משחקים, כבש שישה שערים ואף זכה בגביע המלך בשנת 2003. בסיום עונת 2004-05 כשהוא בן 39 החליט מיגל אנחל נדאל לתלות את נעליו ולפרוש ממשחק פעיל.

כיכב בקבוצת נעוריו. (קרדיט לאתר הרשמי של מיורקה)

נדאל, אף שיחק בנבחרת ספרד. במדי ה”לה רוחה”, שיחק הבלם הקשוח 62 משחקים אך לא הצליח לזכות באף תואר. הבלם, שותף בארבעה טורנירים גדולים במדי הנבחרת, שלושה מונדיאלים ויורו אחד. נדאל, אף זכור כגיבור הטראגי של יורו 96 כאשר החמיץ את הפנדל המכריע של נבחרתו מול נבחרת אנגליה בשלב רבע הגמר.

הנהיג גם את הגנת ה”לה רוחה” (קרדיט לpinterest)

הבלם הקשוח, מונה ב-21 ביוני 2014, למנהלה המקצועי של מיורקה ואף הספיק להסתכסך עם דודו אוואט שמונה באותה שנה לג’נרל מנגר של המועדון האדום.

נדאל, היה שחקן הגנה קשוח, יציב ותחרותי. הבלם, זכה לכינוי “החיה של ברצלונה” עקב יכולת המנהיגות שלו על כר הדשא וכמובן משחקו הפיזי והאגרסיבי. מיגל, היה חלק מקבוצת החלומות בתחילת שנות ה-90 של ברצלונה וכמובן רשום על התואר האחרון של קבוצת נעוריו מיורקה שדיי נעלמה ממפת הכדורגל הספרדי. בנוסף, השם נדאל מוכר לרוב צופי הספורט מהטניסאי האדיר רפאל נדאל. ובכן, מיגל הוא דודו של ה”שור ממיורקה” ואחיו של מיגל הוא מאמנו של הטניסאי המדורג ראשון בעולם.

יש דמיון? (קרדיט לskyrock)

אין ספק, שמיגל השפיע המון על רפא כששניהם מראים אופי דומה במגרש הספורט, תחרותיות ועוצמות אדירות. כעת, נותר לנו לאחל מזל טוב לראשון שפירסם את השם נדאל ברחבי העולם.

תגובה