ההצגה הטובה בעיר

בוליביה-אקוואדור (2:3)

משחק שעל הנייר אוהדי הכדורגל חתמו עליו כ-0:0 משעמם עם אפשרות לעקיצה קלה של אנר ולנסיה בדרך ל-1:0 קטן לאקוואדור התברר בתור המשחק הכי מרתק שהיה בקופה אמריקה עד עכשיו!

כבר בדקה הראשונה סמדברג ניסה את כוחו בכדור חופשי אותו אלכס דומינגס לא התקשה לקחת אבל כעבור 4 דקות הלוח כבר הראה 1:0 שכלל ד”ש חם לאוהדי מכבי ת”א מכובש השער, רונאלד ראלדס, אחרי קרן של אותו סמדברג. מרטינס ואנר ולנסיה התעוררו אבל ניסיונותיהם להכניע את קיניונס לא צלחו ואז בדקה ה-18 טעות של איובי בהגנה איפשרה לסמדברג בעיטה חזקה מחוץ לרחבה שנעצרה רק ברשת! 2:0 מפתיע ביותר של בוליביה. אקוואדור המשיכו להפעיל לחץ כדי לצמק את התוצאה אבל קיניונס סיפק תצוגת שוערות נפלאה כדי לשמור על היתרון הכפול. בדקה ה-36 הגיע רגע מעורר מחלוקת כאשר אנר ולנסיה הוכשל ברחבה על ידי סנטנו. החלוץ בעט את הפנדל וכבש אך השופט פסק בעיטה חוזרת על סמך ספק קל ששחקני אקוואדור חדרו לרחבה לפני הבעיטה. ולנסיה בעט שוב והפעם נעצר אצל קיניונס שגם נפצע במהלך ההדיפה. 3 דקות עברו וליסיו הוכשל ברחבה האקוואדורית אחרי הרמת רגל גבוהה של פריקסון אראסו, פנדל לבוליביה אותו תרגם מרסלו מורנו ל3:0 ממש מפתיע ובניגוד למהלך המשחק.

המחצית השניה נפתחה בטירוף על ידי אקוואדור שלמרות הפיגור המשולש עלתה חדורת אמונה להשוות את התוצאה וכעבור 2 דקות בלבד גם הצליחה לצמק אחרי שג’פרסון מונטיירו מצא את אנר ולנסיה ששלח פנימה. אקוואדור המשיכה עם הלחץ המטורף שלה כדי לכבוש שוב אבל קיניונס פשוט היה נהדר בין הקורות, ללא ספק איש המשחק למרות השער שספג. בדקה ה-82 בולאניוס שחרר טיל אדיר לרשת הבוליביאנית כדי לקבוע 3:2 כאשר גם כאן לקיניונס לא היה הרבה מה לעשות כדי להציל. אנחנו בדרך לדקות אחרונות מותחות במיוחד! נובואה וקסארס המחליף ראו שלבולאניוס זה הצליח אז גם הלכו על בעיטות אדירות מרחוק אבל קיניוס שוב סיפק את הסחורה ושמר על תוצאת הסיום 3:2 לבוליביה שכעת עולה לראש הבית עד המשחק של צ’ילה!

 

בוליביה: ר.קיניונס; הורטאדו, ראלדס, סנטנו, מוראלס; ד.בחאראנו, צ’ומאסרו, סמבדברג, ליסיו (מ.בחאראנו-72); מורנו (מרקאדו-88), פדריאל (קויימברה-57)
אקוואדור:
דומינגס; אצ’ילייר, איובי, אראסו, פארדס (אנגולו-86); פ.קיניונס (קסארס-46), נובואה, מונטיירו, בולאניס, פ.מרטינס (איבארה-46); ולנסיה.

השאר תגובה