האמריקאי האמיתי – יום הולדת שמח להאלק הוגאן

מאז ומתמיד כאשר חשבו על ה-WWE, חשבו על האלק הוגאן. המתאבק שהפך עם השנים לאגדה, מזוהה כל כך עם תעשיית ההיאבקות הבידורית. ועדיין, לאחר טעות גורלית כול המורשת שלו נמחקה, לפחות מה-WWE. סיפורה של אגדה

כאשר אתם חושבים על האייקונים הגדולים מזירת ההיאבקות של ה-WWE, אתם בטח חושבים על שמות כמו ג’ון סינה, שון מייקלס, אנדרטייקר, ברט הארט, סטיב אוסטין ועוד. למרות הכול, סביר להניח כי האייקון האמיתי של זירת ההיאבקות הבידורית הוא טרי בולה, הידוע יותר בשם הזירה שלו האלק הוגאן. מה הפך את הוגאן לאגדה כזו?

סיפורה של האלקמניה, הסטיגמה סביבה וההצלחה ב-WWE:

דחף את העסק קדימה (WhatCulture)

הוגאן החל את דרכו ב-WWE בשנת 1979. לאחר תקופה קצרה ולא מוצלחת במיוחד בארגון, עבר הוגאן אל NJPW אל חמש שנים מוצלחות בהן ביסס את שמו בסצנת ההיאבקות היפנית. בשנת 1985 חזר הוגאן אל ה-WWE בתזמון המושלם, כי זו הייתה השנה בה רסלמניה, אירוע ההיאבקות המפורסם, ערך את בכורתו הרשמית. הוגאן מיד זכה בתואר האליפות הראשי של הארגון ועזר למנף את התכנית, וקרא למעריציו האלקמניאקים בהאלקמניה שלו. הדמות הססגונית שלו מיד עזרה להעלות את הפופולריות של ה-WWE.

הוגאן אמנם דחף את העסק קדימה, אך ישנה סטיגמה שצריך לשבור בקשר לאמריקאי האמיתי. ראשית, הוא לא זה שהצליח לנצח את אנדרה הענק ראשון או לבצע עליו ראשון את הBody Slam המפורסמת. למרות הכול, את הרגע המדהים הזה אף אחד לא יקח מהוגאן או מאנדרה, והמיין איבנט של רסלמניה שלוש תישאר לנצח חרוטה בלבבות האוהדים של הענף.

רגע שישאר לנצח (Complex)

שבירת לבבם של האוהדים ב-WCW:

בשנת 1994 חתם הוגאן בארגון ההיאבקות המתחרה של ה-WWE, הלוא הוא ה-WCW. לאחר שנתיים בהם המשיך כפייס וקיבל פוש בתור אלוף העולם של הארגון. ואז, ב-Bash at the Beach 1996, הדהים הוגאן את כול העולם כאשר הצטרף לקווין נאש וסקוט הול, ותקף את רנדי מאצ’ו מן סאבג’, והפך להיל לראשונה מזה חמש עשרה שנים. כך נולד לו הסטייבל האייקוני – NWO, בו המציא את עצמו הוגאן מחדש.

המציא את עצמו מחדש (CBS)

לאחר שחזר לקדנציה שנייה ורעה מאוד ב-WWE, עבר הוגאן אל ה-TNA עד שפרש מהיאבקות מקצועית פעם נוספת. בשנת 2014 חזר ל-WWE, עד שהתגלתה הקלטה שלו המלאה בהערות גזעניות, וזה גרם לגורלו של הוגאן להפוך לדומה לכריס בנואה – כל אזכור של שמו נמחק מארכיון ה-WWE. השאלה היא האם רגע זה בעצם הרס לחלוטין את הקריירה של הוגאן, ובכן, זה לא. זהו רק כתם על הקריירה שלו, שלא יצליח לכסות קריירה מדהימה מלאה רגעים של אושר.

המון רגעים של אושר (Pinterest)

תגובה