גמר ליגת האלופות של אסיה: קאשימה שמרה על היתרון מהמשחק הראשון וזכתה בתואר

אחרי פיגור 2:0 מהמשחק הראשון ביפן, פרספוליס ידעה שרק ניצחון בשלושה שערים ומעלה יעניק לה את התואר של אלופת אסיה למועדונים כשהיא אירחה את קאשימה אנטלרס היפנית באצטדיון אזאדי בטהרן.

הקפטנים ידועים מה מונח על הכף (הטוויטר הרשמי של ה-AFC)

הרכבים:

פרספוליס: עלירזא ביינארוואנד, שוג’עי חלילזדה, סייד חוסייני, מוחמד אנסרי, עלי מוסלח, בשאר רסאן, אחמד נורולאהי, קמאל קמייביניה, אדם חמאטי, עלי עליפור, גודווין מנשה.

קאשימה: קוון סון-טאי, גן שוג’י, שוטו יאמאמוטו, דאיגו נישי, ג’ונג סיונג היון, לאו סילבה, שומה דוי, קנטו מיסאו, הירוקי אבה, יומה סוזוקי, סרג’יניו

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

למרות שהחזיקו ביתרון כפול מהמשחק הראשון, קאשימה לא הסתגרה וכבר בדקהה שניה הירוקי אבה שלח כדור לכיוון השער של ביינארוואנד שחלף סמוך לקורה. מארחת לא היססה גם היא ומהלך נהדר של מנשה סידר לעליפור מצב קורץ אך הקשר הפעלתן פספס את המסגרת. המשחק נרגע מעט אחרי הפתיחה החזקה אבל בדקה ה-27 נורולאהי סידר לחוסייני מצב נפלא אבל הנגיחה של הבלם נהדפה על ידי השוער האורח, עדיין 0:0 באזאדי.

הכדורים המשיכו לשרוק סמוך לשערה של קאשימה ועליפור שוב היה המחמיצן התורן כששלח בעיטה לקורה והחוצה בדקה ה-33. קאשימה ראתה שההגנה האירנית דלילה מעט ויצאה למתפרצות. 2 כאלה בדקה ה-36 וה-39 כמעט והסתיימו בשער אבל ביינארוואנד היה ערני ומנע ספיגה שככל הנראה הייתה גומרת את המשחק. רגע לפני הירידה למחצית, לאו סילבה ראה צהוב, הראשון במשחק והשופט חתם את המחצית הראשונה ב-0:0, קאשימה עדיין ביתרון כפול מהמשחק הראשון.

אין שערים עד כה (הטוויטר הרשמי של ה-AFC)

מחצית שניה

אחרי מספר דקות שקטות, בדקה ה-52′ שומה דוי היה קרוב לכיבוש אבל פספס את המסגרת של ביינארוואנד. כעבור 4 דקות היה זה רסאן שניסה את מזלו אך גם לא דייק ובקצב הזה כנראה שהמשחק אבוד עבור פרספוליס. בדקה ה-64′ הגיע החילוף הראשון, רביחה עלה במקום חמאטי וכעבור כמה דקות גם קאשימה ריעננה את השורות כשקוקי אנזאי החליף את שומה דוי.

בדקה ה-70 נישי האורח ראה צהוב אחרי עבירה גסה, השחקן הנפגע מוחמד אנסארי הוחלף על ידי אלוואנזדה.

וואו זה היה קרוב! כל האצטדיון החזיק את הראש כלא מאמין נוכח ההחמצה הזו! רסאן מצא את חלילזדה ברחבה, שנגח, אבל סמוך לקורה בלבד וממצב מאוד נוח, יכול להיות שזאת הייתה ההזדמנות האחרונה של האירנים להציל את המצב.

השעון העביר עוד דקות ובדקה ה-85 חלילזדה שלח טיל אדיר ששפשף את המשקוף אבל גם לא נכנס, עדיין 0:0 אבל כנראה שאפשר לחרוט את שמם של היפנים על הגביע.

בדקה ה-89 נורולאהי שוב פספס מצב קורץ והשופט הורה על 5 דקות תוספת זמן.

במהלך כל תוספת הזמן קאשימה עשתה הכל כדי לא לספוג והצליחה, 0:0 באזאדי והתואר הולך ליפנים עקב ה-2:0 מהמשחק הראשון!

תגובה