גמר גביע דייויס: צרפת זכתה לחיות עוד יום

לאחר יום מושלם לקרואטים, הצרפתים חיפשו להישאר בחיים לעוד קצת זמן בעזרת ניצחון במשחק הזוגות. ניקולאס מאהו הותיק, שדורג ראשון בעולם בזוגות בשיאו וכעת מדורג 11 ופייר-יו הרברט הצעיר יותר שמדורג מקום אחד מתחתיו עלו למשחק על חייהם מול הצמד המנוסה איוון דודיג ומאטה פאביץ’.

מהלך המשחק:

מערכה ראשונה:

בתחילה, נראה כסט גישושים סטנדרטי, אף צמד לא נקט בגישה אגרסיבית, משחקוני ההגשה לא היו קלים אך ללא סיכון מיוחד למגישים. המשחקון הרביעי הראה סיכוי קל כאשר הקרואטים עלו ליתרון 40:30, לצערם הצרפתים הגיבו עם שלוש נקודות רצופות ולא נתנו להם לשבור.

במשחקון השביעי החל הטירוף: הקרואטים עלו ליתרון 40:15 זריז, הצרפתים השוו ל-40:40, הקרואטים עלו ליתרון שוב, הצרפתים השוו חזרה, עשו ווינר ענק על הבייסליין בנקודה העוקבת והצילו כדור אבוד לאחר מכן בשביל לשבור.

הצרפתים רכבו על המומנטום ליתר המערכה, ניצחו את המשחק העוקב על האפס והוציאו לקרואטים את הרוח מהמפרשים. דודיג ופאביץ’ הצליחו להציל עוד משחקון לפני שנוצחו על האפס עוד בפעם השנייה בשלושה משחקונים.

6:4 לצרפתים לאחר 43 דקות.

מערכה שנייה:

סט יותר מהיר וקצבי מהראשון, משחקונים חלקים עם הגשות עוצמתיות וקשות להחזרה שני הצדדים. במשחקון השישי הקרואטים השוו ל-40:40 לאחר פיגור 40:15, אולם הצרפתים עמדו איתנים ושני סרבים אדירים של מאהו הצילו משבירה קריטית.  שתי משחקונים לאחר מכן, הקרואטים הגיעו למצב 40:40 פעם נוספת, הפעם כאשר הרברט הפחות מנוסה עם הכדור הראשוני בידו. הקרואטים עלו ליתרון ונראו בדרך הבטוחה לשבירה, אך אז הרברט נראה קר רוח ביותר וזכה לצרפתים בשלוש נקודות רצופות, כולל וולי אדיר באחרונה מהם והצרפתים השוו ל-4:4. בסיוע של קצת עזרה מהרשת, מאהו @ הרברט עלו ליתרון 40:15 וניצלו את נקודת השבירה השנייה שלהם (גם בעזרה הרשת) בדרך לניצחון במערכה במשחקון העוקב.

6:4 לצרפתים לאחר 46 דקות. 

מערכה שלישית:

הצרפתים שברו על המשחקון הראשון, ווינר גדול של מאהו וטעות בלתי מוכרחת מהצד השני בשתי נקודות רצופות לאחר שיוויון 40 נתנו לקהל הצרפתי את האות להמשיך להשתולל. שבירה של הקרואטים במשחקון השישי גרמה לעיכוב בפתיחת השמפניות, ושבירה בשמיני גרמה להן לחזור בחזרה לדליי הקרח.

6:3 לקרואטים לאחר 58 דקות.

מערכה רביעית:

הצרפתים הגיעו למרחק נגיעה מהניצחון, מערכה צמודה לכל אורכה שכמעט הוכרעה במשחקון העשירי. הצרפתים עלו ליתרון 40:0 במשחקון הגשה של הקרואטי, ואז הגיע קאמבק אדיר של חמש נקודות רצופות ששמר עליהם בחיים.

המערכה נגררה גם לשובר שיוויון בו הצרפתים גמרו עניין.

7:6 (7:3 בשובר השיוויון) לצרפתים לאחר שעה ו-11 דקות.

תגובה