גופן גבר על נדאל 2-1

0

אחרי שנה מושלמת, נדאל רוצה לסגור שנה בצורה הכי טובה שאפשר: זכייה בטורניר גמר סבב הATP בלונדון. מי שינסה לעצור אותו היום, הוא מי שאמור להיות היריב הנוח ביותר שמגיע מהמקום השמיני, דיוויד גופן. בשביל הבלגי בן ה26, זאת הייתה שנת הפריצה, שבאה בתזמון מושלם עם פציעות של מארי, דג’וקוביץ’, ועוד שחקנים שהיו יכולים לאיים על מיקומו בעשירייה הראשונה. האם נדאל יפתח בצורה חלקה בדרך אל התואר? או שגופן יצליח להתעלות ולהשיג ניצחון יוקרתי? לונדון 2018, יוצאים לדרך.

מהלך המשחק:

מערכה ראשונה: לא כך נדאל רצה לפתוח את המשחק. גופן, שנראה חד יותר מהפתיחה, הצליח להשיג שבירה כבר במשחקון השלישי, ומיד לאחר מכן לעלות ל3-1. נדאל התעורר, והצליח לשבור ולהשוות ל3-3. נדאל, עד עכשיו לא נראה חד, ומרבה לאבד נקודות קלות. גופן מנצל את הטעויות, ושובר במצב קריטי של 5-5. אבל, נדאל, כמו נדאל, יודע להעלות ברגע האמת, ושובר בחזרה. 6-6, הולכים לשובר שוויון. בשובר השוויון שני השחקנים התקשו לשמור על ההגשות שלהם, אך לבסוף גופן הצליח להשיג מיני ברייק חשוב וניצח את המערכה הראשונה. 7-6.

מערכה 2: במערכה השנייה לא היה הרבה עד למשחקון השמיני, אך משם, קיבלנו דרמה משובחת. זה התחיל בשבירה של גופן, שעלה ל5-4. הבלגי היה קרוב נקודה אחת מנקודת משחק, אך נדאל הצליח לשבור ולהישאר בחיים. במשחקון הבא, נדאל הצליח להציל עוד נקודת משחק (אתם תשמעו את המשפט הזה עוד יותר מפעם אחת), וגופן החזיר את היתרון פעם נוספת. במשחקון הבא נדאל הציל לא פחות משלושה נקודות משחק ברצף, וכפה שובר שיוויון שני. בשובר השוויון נדאל היה נפלא, וסיפקה נקודות נהדרות. הוא ניצח 7-4 וגרר את המשחק למערכה שלישית.

מערכה 3: נדאל, שנראה שהמומנטום לצידו, פתח את המערכה נורא. הוא אמנם ניצח את המשחקון הראשון, אך הפסיד בארבעה שלאחר מכן, כולל שתי שבירות של הבלגי. למזלו, הוא הצליח לשבור ולצמצם ל4-3 מיד לאחר מכן. אבל גופן הצליח בסופו לשמור על יתרון השבירה, ולנצח אחרי משחק מייגע, שמבחינתו יכול היה להסתיים מוקדם יותר. נדאל יהיה חייב לנצל את דימיטרוב ואת ת’ים כדי לעלות לשלב הבא, והולך להיות לו אתגר רציני. גופן משיג מקדמה ענקית, והוא צריך רק נצחון אחד כדי להעפיל.

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם