גולדן סטייט ניצחה ביוסטון במשחק הראשון בגמר המערב

הגנה חזקה של האלופה, הזכירה ליוסטון שהיא צריכה לעבוד קשה על מנת לנצח בסדרה, 41 נקודות להארדן שלא הספיקו ליוסטון.

0

יוסטון רוקטס – גולדן סטייט ווריורס

גמר המערב נפתח הלילה, בקרב הגדול של ליגת ה-NBA בין יוסטון, הראשונה במערב בעונה הסדירה, של ג’יימס הארדן וכריס פול לגולדן סטייט, האלופה המכהנת. הקרב הזה שכונה “הגמר האמיתי” הבטיח כל כך הרבה והוא אכן קיים.

מהלך המשחק

בואו לקבל את החדשות החמות

יוסטון פתחה בהתלהבות וקרב השלשות התחיל עם שתיים של הארדן, דוראנט חדר לסל אך חסימה גדולה של קאפלה עצרה אותו. ההתמודדות התחממה עם עבירה של גרין על הארדן אחרי שההתקפה נגמרה ויוסטון ניצלה את ההתלהבות של הקהל לפתוח עם 12:4, לאחר 3 דקות של משחק – גמר עם דם חם כמו שציפינו. קרי התעורר ולאחר “שבירת קרסוליים” להארדן מסר אסיסט לתומפסון שקלע מחוץ לקשת, והתכבד בשלשה משלו, רק שלוש ליוסטון, 13:10 6:50 לסוף הרבע, המשחק נעצר עם פסק זמן של ד’אנטוני לאחר שהרגיש שגולדן נכנסת לעניינים. יוסטון חזרה מהפסק זמן חדה ועם בליץ של שתי שלשות רצופות ודאנק של קאפלה עלתה ליתרון תשע, 21:12, עכשיו זה היה תורו של סטיב קר לקחת את הפסק זמן ולהרגיע את המשחק. בדקות שנותרו, הקבוצות רצו והשתוללו מחוץ לקשת (5/13 ליוסטון ו5/9 לגולדן) מה שעזר לגולדן לצמצם את הפער לנקודה בלבד, 30:29 ליוסטון לאחר הרבע הראשון.

הרבע הראשון היה צמוד (golden state twitter)

הרבע השני נפתח עם מנוחה של הכוכבים וגולדן שעם ספסל עמוק יותר ניצלה זאת לעלות ליתרון 41:38 לאחר 4 דקות ברבע, בשלב הזה הארדן חזר לפרקט. פול עם אסיסט שני מצא את אריזה בפינה והאחרון לא התקשה לקלוע מבחוץ. דוראנט (17 נק’) הגיע חם למשחק והעלה את גולדן ליתרון 4 לאחר שתי זריקות מדויקות מחצי מרחק. בשלב הזה, הלוחמים הבינו שאם הם רוצים לנצח הם חייבים לעשות הגנה והצליחו לעצור את יוסטון עם לחץ על הכדור וחילופים של קרי ודוראנט על הארדן, מה שגרם לזריקות לא טובות של שחקניו של ד’אנתוני, 4:50 לסוף הרבע וזה 47:42 לגולדן. הארדן  (24 נק’) עם 11 נקודות רצופות ואסיסט לדאנק של קאפלה הצליח להעלות את הרוקטס ליתרון, אך שלשה של יאנג הורידה את הקבוצות להפסקה בשוויון 56.

הארדן היחידי שמתפקד (nba twitter)

הרבע השלישי נפתח עם הגנה חזקה של גולדן ולא בפעם הראשונה הלילה ליוסטון נגמר שעון ה-24, בתוספת החילופים בהגנה על הארדן, גולדן הצליחה לעלות ליתרון קטן של חמש נקודות, 65:60 לאחר 3 וחצי דקות, בנוסף אריזה נקלע לבעיית עבירות עם חמש כאלה בפתיחת הרבע. הארדן הצליח לחלק עוד אסיסט לקאפלה ולקלוע בעצמו אך גולדן הייתה בלתי ניתנת לעצירה בדקות האלה. פסק זמן של יוסטון עצר את השעון על 6:50 שלוח התוצאות הראה 73:68 לגולדן. גורדון החליף את פול קלע ליי-אפ אך החטאה של הארדן בהתקפה הבאה נתנה לקרי את האפשרות למצוא את תומפסון פנוי מחוץ לקשת, האחרון שבמשק שקט קלע את הזריקה הפנויה והעלה את מאזנו ל-17 נקודות, אחרי זה הגיעה חטיפה של קרי ואסיסט לאיגודלה שסיים בדאנק, פסק זמן נוסף של ד’אנתוני לאחר דקה וחצי שלוח התוצאות הראה 78:70 ללוחמים. בדקות האחרונות של הרבע, הארדן ירד לספסל לאחר שנראה כי התעייף וגולדן ניצלה זאת לבריחה נוספת, דוראנט ירד גם לנוח, אך לא לפני שסחט עבירת תוקף מגורדון. האחרון קלע שלשה והוריד את ההפרש לעשר בלבד, בשלב הזה יוסטון הצליחה לעצור את גולדן והורידה את ההפרש לחמש וקר הכניס את דוראנט לעצור את הסחף, שתי קליעות שלו מהקו הורידו את הקבוצות למנוחה לפני הרבע האחרון שגולדן מובילה 87:80.

בריחה קטנה של גולדן (golden state twitter)

הרבע הרביעי נפתח עם שלשה של גורדון שנתנה רוח גבית ליוסטון, אך ההגנה של גולדן הקשתה מאוד על יוסטון לייצר זריקות טובות, תומפסון מהצד השני “הריח דם” וקלע שלשה בתוספת שתי נקודות מהקו שהחזירו את גולדן לפער מבטיח של 9 נקודות. הארדן חזר ומיד קלע סל משלו אך דוראנט עם שלשה על היד של האיש עם הזקן הגדיל את הפער ל-12. הארדן המשיך לנסות ועם עוד אסיסט לקאפלה הוריד לתשע אבל הפער הרגיש יותר מדי גדול עבור הרוקטס שלא מסתדרים עם ההגנה של גולדן, בצד השני דוראנט בלתי ניתן לעצירה ועם 2 קליעות נוספות מהקו. 6:26 לסוף המשחק וזה 102:91 לגולדן. הארדן (39 נק’) עם השלשה החמישית שלו (משבעה ניסיונות) הוריד את הפער לשבע אך יוסטון שכחו לשמור ותומפסון קלע שלשה משלו, הפער היה קטן אך הרגיש כל כך גדול. בדקות שנותרו יוסטון ניסתה להוריד את הפער אך חטפה ישר בצד השני, גולדן סטייט עם ניצחון גדול במשחק מספר 1 גונבת את הביתיות, 119:106.

משתיק את הקהל עם עוד שלשה (nba twitter)

קלעו לגולדן: דוראנט 37 נק’, תומפסון 28 נק’, קרי 18 נק’ ו-8 אס’.

קלעו ליוסטון: הארדן 41 נקודות.

בואו לקבל את החדשות החמות
בואו לקבל את החדשות החמות
מגזין סופ"ש במייל עם כל הכתבות החמות ב-JSPORT הרשמו עכשיו
תוכלו להסיר את המייל בכל עת

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם