גביע ווינר: אשדוד עלתה לחצי הגמר

גלבוע גליל ומכבי אשדוד באר טובה נפגשו לרבע גמר גביע ווינר. אשדוד שינתה את פניה לחלוטין כאשר מלבד סגל האימון לא נשאר שחקן אחד משנה שעברה, בנוסף לכך עקב מספר סיבות ההכנה המקצועית לעונה של הקבוצה התחילה רק לפני מספר ימים.

המשחק נפתח עם ריצת 12:5 של אשדוד על גלבוע כאשר פול סטול הפציץ 2 מחוץ לקשת תוך 5 דקות. המומנטום האשדודי נקטע עם פציעה של סטול שירד לספסל עד שיבררו את חומרתה. גלבוע גליל רצה ואף הצליחה לקלוע 8 נקודות ממתפרצת (חצי מהנקודות שלה ברבע) כאשר הצליחה לצמצם עד הפרש 4 בלבד לסיום הרבע, 16:20 אשדוד. שתי הקבוצות ככלל המשיכו באותה תכנית משחק שייחדה אותן בעונה שעברה כאשר אשדוד המשיכה להיות חזקה בריבאונד התקפה (5) וגלבוע גליל חזקה במעבר.

הרבע השני נפתח בקצב הרבה יותר מהיר, הקצב עבד לטובתה של גלבוע גליל שהצליח לקחת את ההובלה אבל 5 נקודות רצופות של אשדוד (וייס, אקס הפועל גלבוע גליל, ומילבורן) הביאו את גלבוע גליל לקחת פסק זמן. גלבוע גליל חזרה מפסק הזמן עם סל של מילר שמחזיר את היתרון לאדומים. הקבוצות המשיכו להחליף סלים כאשר השחקן שהחזיק את גלבוע גליל במשחק ואפשר להם להגיע למרחק נקודה לסיום החצי הראשון היה ג’יימס קלי (11 נקודות, 4 ריבאונדים ו4 חסימות בחצי הראשון) שלמרות שלא הראה קליעה כמו של לידיי הראה שיש למה לצפות. בצד של אשדוד מילבורן (אקס הפועל אילת) היחיד שהגיע לספרות כפולות אבל ההצלחה של מספר שחקנים נוספים לנצל את ריבאונד ההתקפה (9 בחצי הראשון) אפשר להם לרדת ביתרון 40:39 עם סל של פליישר (משחקני העתודה בקיץ) על הבאזר של המחצית.

החצי השני נפתח כאשר שתי הקבוצות התקשו לעשות סלים, אשדוד נשארו חזקים בריבאונד ההתקפה וגלבוע גליל המשיכו לאבד כדורים אבל אשדוד לא הצליחה לברוח בגלל אחוזים גרועים מכל הטווחים (פרט לעונשין). דקות טובות של ארצי (אקס אשדוד וחיפה) נגמרו מהר כאשר הוא וקלי יצאו בגלל בעיית עבירות. באמצע הבלגן עבירה של סטול במעבר גרמה לגרינברג להשתגע על הקווים ולקבל טכנית ראשונה לעונה. שוכמן נעלם לחלוטין עד כה מהמשחק ולא הצליח לקלוע סל שדה אחד במשחק שלב זה ואף אחת מהקבוצות לא הצליחה להשתלט על הבלאגן כשהן יורדות ב50:49 צמוד לאשדוד (10 נקודות בלבד לכל קבוצה ברבע).

הרבע האחרון נשאר אגרסיבי וצמוד, אף קבוצה לא הצליחה לברוח כאשר כל אחד נדבקת למה שהחזיק אותה עד עכשיו (מתקפות מעבר מול ריבאונד התקפה). שוכמן שהתחמם במחצית קלע סל כדי להעביר את היתרון לגלבוע גליל אבל אשדוד החזירה בשתי סלים רצופים (מעיין ופליישר) כדי להחזיר את היתרון לה ושלחה את גלבוע גליל לפסק זמן. גלבוע גליל הצליחה להשוות כאשר שתי דקות לסיום החטיפה של שוכמן עזרה לאדומים להשתלט על הכדור. מעיין אשר איבד את הכדור מיהר ולהחזיר בחטיפה משלו. 1:20 לסיום פליישר מצליח לקבוע יתרון אשדודי עם סל מריבאונד התקפה. טל קרפלס רץ במהרה להתקפה והצליח לסחוט שתי זריקות, ודייק באחת בלבד. 62:63 הפרש נקודה ודקה לסיום. בניסיון לחטוף את הכדור מילר ביצע עבירה וירד לספסל עם חמש עבירות. פליישר הלך אל הקו והחטיא את שתי הזריקות (0/5 מהעונשין עד שלב זה במשחק). קרפלס ניסה לקחת את היתרון עם שלשה אך החטיא. אשדוד ניסתה להגדיל את ההובלה חצי דקה לסיום אך איבדה את הכדור וגלבוע גליל עם 24 שניות לסיום לקחה פסק זמן כדי לתכנן את ההתקפה של המשחק. קלי לקח את הכדור לאחר הפסק זמן ועשה צעדים 10 שניות לסיום. אשדוד לקחה פסק זמן וחזרה ממנו עם סל שושי שקבע 65:62 לאשדוד וגמר את המשחק.

באשדוד הקלע המוביל היה מילבורן עם 16 נקודות כאשר ההפתעה של המשחק הייתה פליישר עם 12 נקודות ו10 ריבאונדים דאבל דאבל (6/6 מהשדה ו18 נקודות מדד) בהופעת הבכורה שלו במשחק רשמי של הליגה הראשונה (טורניר ווינר סל) ואף נבחר למצטיין המשחק.

בגלבוע גליל קלי היה נהדר עם 13 נקודות 9 ריבאונדים ו4 חסימות אבל שהקבוצה מאבדת 24 כדורים במשחק ומאפשרת 18 ריבאונדים בהתקפה לקבוצה השנייה אי אפשר לנצח משחק.

אשדוד עלתה לשלב הבא (אתר מנהלת הליגה בכדורסל)

 

תגובה