גביע הקונפדרציות: לקראת מחזור 3

גביע הקונפדרציות אומנם לא מקבל חשיבות גבוהה בקרב המדינות המשתתפות או בהתעניינות הצופים , אך עד כה הטורניר מפתיע ועולה על הציפיות גם של אלה שלא חשבו להתעניין בכך ,
אז רגע לפני סיום שלב הבתים בגביע אנחנו כאן בכדי לסדר לכם את התמונה של הנבחרות שכבר הבטיחו עלייה ובין אלה שעדיין נלחמות.

בית א’:

משחקי המחזור האחרון : 24.6.17
מקסיקו – רוסיה
ניו-זילנד – פורטוגל

מקסיקו חולקת כרגע את המקום הראשון בבית עם פורטוגל ולכל אחת מהן יש 4 נק’ , רוסיה במקום השלישי עם 3 נק’ וניו זילנד עם 0 נק ‘ סיימה את דרכה בטורניר.
המשחק בין רוסיה למקסיקו עשוי להיות משחק ישיר על עלייה מכיוון פורטוגל תפגוש את ניו זילנד, שלה כבר אין על מה להילחם, סביר להניח שפורטוגל של רונאלדו, שאחרי היורו הפכה מורעבת לתארים תעשה את שלה עם ניצחון שיבטיח לה עלייה, תיקו במצב של מקסיקו יספיק לה בכדי לעלות אך רוסיה המארחת של הטורניר לא הולכת לוותר ומצפה לנו משחק מותח שייקבע את זהות העולה, המקסיקנים עם הרכב טוב וצעיר עד כה משחקים ברמת הציפיות מהן אך אם לא יעלו מהבית הנוכחי לחצי זו תהיה אכזבה ללא ספק, במידה וניו זילנד תפתיע את פורטוגל ותנצח או תעשה תיקו ביחד עם ניצחון רוסי יעלה גם את מקסיקו וגם את רוסיה שלב (מאבקים פנימיים) דבר שהוא פחות ריאלי .

בית ב’ :

משחקי המחזור האחרון : 25.6.17
צ’ילה – אוסטרליה
גרמניה – קמרון

בבית ב’ של הגביע למעשה הכל פתוח והכל יכול לקרות במחזור הסיום של הבית .
במשחק הראשון תפגוש צ’ילה את אוסטרליה, צ’ילה סיימה בחמישי במחזור ה-2 בתיקו אחד מול גרמניה מה שהשאיר סיכוי לכל הקבוצות בבית לעלות שלב, במידה וצ’ילה תנצח או תעשה תיקו היא תבטיח עלייה, במידה ואוסטרליה ינצחו כל הבית יכול להתהפך ולהיפתח לגמרי, אם האוסטרלים ינצחו את צ’ילה הם יעלו על חשבונם לחצי הגמר ביחד עם גרמניה (במידה וגרמניה ינצחו בהפרש של שני שערים).

המשחק של גרמניה וקמרון גם כן משפיע על כל הבית כולו, קמרון גם כן סיימה עם אוסטרליה במשחק אמש (חמישי) בתיקו אחד ובכך נשמרו הסיכויים של כל הקבוצות לעלות לחצי .
יש לקחת בחשבון שישנו סיכוי שאחת מהקבוצות תמצא את עצמה בחוץ אך ורק בגלל הפרשי שערים, מכיוון שבמחזור הקודם כל הקבוצות סיימו בתיקו במחזור הבא במידה שגם גרמניה וגם צ’ילה יפסידו (מצב קיצוני ולא סביר) העולות ייקבעו לפי הפרשי שערים דבר מסוכן לגרמניה וקמרון שנימצאות ב+1, -2 בהתאמה אך שוב את העולות נידע בסיום.
בהחלט הבית היותר מעניין בתחרות שבו 4 קבוצות יכולות לעלות לשלב הבא, גרמניה עם ניסוי הכלים וצ’ילה שכבר לא בשיאה לא ממש יכולות לנוח על זרי הדפנה וחייבות לעבוד קשה לקראת מחזור 3.

ביום שבת ויום ראשון מחכים לנו משחקים מעניינים וקשים שבו כל קבוצה, מלבד ניו זילנד שסיימה את דרכה, יכולות לעלות לשלב הבא ולזכות בכבוד.

תגובה