בטעם של פעם : 3:2 נהדר לגרמניה בהולנד

מוקדמות יורו 2020 נכנסו למחזור המשחקים השני היום ובמוקד קיבלנו משחק בין שתי אימפריות אירופאיות הולנד וגרמניה. הולנד הביסה 4:0 את בלארוס במשחק הפתיחה של הקמפיין ואילו עבור גרמניה זהו המשחק הראשון בדרך להבטיח את מקומה באליפות אירופה. שתי הנבחרות כזכור נפגשו גם במסגרת ליגת האומות שם גברה הולנד 3:0 על הגרמנים ומשחק נוסף הסתיים בתיקו 2:2.

ההרכבים : 

הולנד : סילסן, בלינד, דה ליכט, ואן דייק, דומפרייס, ווינלדום, דה רון (דה יונג 90′), דה יונג, פרומס, באבל (ברחווין 46′) ודפאי.

גרמניה : נוייר, קירר, גינטר, רודיגר, שולה, שולץ, קימיך, קרוס, גרוצקה (גונדואן 70′), גנאברי (רויס 87′) וסאנה.

מחצית ראשונה : 

המשחק נפתח בסערה במהלך מצויין של סאנה בדקה ה-2 עם כניסה לרחבה ומסירה מצוינת לגנאברי שבעט טוב אבל סילסן היה במקום. ההולנדים הגיעו להזדמנות הראשונה שלהם בדקה ה-9 שבאבל נחסם על ידי שולה לקרן. בדקה ה-15 גרמניה עלתה ליתרון. שולץ פרץ נפלא באגף שמאל והעביר כדור רוחב מצוין שהגיע לסאנה, קשרה המוכשר של מנצ’סטר סיטי השתלט על הכדור ולא התבלבל מול סילסן, 1:0 לגרמניה. הולנד הייתה קרובה להשוות בדקה ה-25 שפרומס השאיר את באבל מול נוייר אך השוער הגרמני לקח כדור ענק שהזכיר את ימיו הגדולים. שתי דקות לאחר מכן שוב היה נוייר במקום מול כדור שבעט באבל ממש מתוך רחבת החמש. בדקה ה-31 דומפרייס ניסה את מזלו מרחוק אך נוייר קלט הפעם ללא מאמץ. בדקה ה-34 הגיע אחד השערים היפים שראינו בתקופה האחרונה. גנאברי מקבל כדור ארוך מרודיגר, נכנס לרחבה, עובר שני שחקנים ושולח כדור נפלא לחיבורים של סילסן, 2:0 לגרמניה! בדקה ה-39 גרמניה כמעט כבשה עוד אחד שקירר הגיע להרמה חדה של שולץ ונגח חזק לכיוון השער אך סילסן היה במקום. דקה לאחר מכן סילסן שוב הציל את ההולנדים הפעם מול סאנה שבעט טוב אך השוער ירד מצוין אל הכדור כדי לשמור את הולנד עדיין במשחק. המחצית שהייתה רובה בשליטה של נבחרת גרמניה מסתיימת ביתרון מבטיח לחבורה של יוגי לאב, 2:0. 

מחצית שנייה : 

שלוש דקות מפתיחת המחצית והולנד חזרה למשחק! הרמה של דפאי הגיעה לראש של דה ליכט שהתרומם נהדר ונגח פנימה, 2:1! בדקה ה-63 גרמניה כמעט כבשה בצורה מקרית לחלוטין שכדור שהרים קירר כמעט ונכנס לשער אך סילסן הציל ברגע האחרון. דקה לאחר מכן הולנד משווה את התוצאה! ערבוביה ברחבה הביאה את הכדור בסופו של דבר לדפאי שמעשרה מטרים בעט כדור חלש אך מאוד מדוייק שנוייר לא יכל לעצור, 2:2! בדקה ה-66 פרומס כמעט והצליח לעשות את המהפך שכדור שבעט חלף ליד הקורה של נוייר. גרמניה שכמעט ולא סיכנה את השער ההולנדי במחצית השנייה קיבלה בדקה ה-82 בעיטה חופשית מקצה הרחבה אך קרוס בעט כדור שהלך החוצה ולא היווה איום ממשי על שערו של סילסן. שתי דקות לאחר מכן עוד הזדמנות לגרמניה שגנאברי נכנס לרחבה ובעט כדור חלש לידיים של סילסן. בדקה ה-89 גרמניה כבשה שער יתרון דרמטי בניגוד למהלך המשחק! רויס שנכנס למשחק לפני שתי דקות בלבד מסר כדור מצוין לשולץ ברחבה שבנגיעה המשיך לרשת, 3:2 גרמניה! משחק נפלא מגיע לסיומו עם ניצחון דרמטי של גרמניה ויוגי לב שפתחו את קמפיין היורו עם ניצחון נהדר. 

משחקים נוספים הערב : 

ווילס – סלובקיה 0:1 ג’יימס (5′).

קזחסטן – רוסיה 4:0 צ’רישב (19′ ו-45′), דז’יובה (52′) ובייסבקוב (עצמי, 62′).

סן מרינו – סקוטלנד 2:0 מקלין (4′) וראסל (74′).

הונגריה – קרואטיה 1:2 להונגריה : סאלאי (34′) ופטקאי (76′). לקרואטיה: רביץ’ (13′) .

צפון אירלנד – בלארוס 1:2 לצפון אירלנד: אוואנס (30′) ומאגניס (87′).  לבלארוס: סטאסביץ’ (33′).

סלובניה – מקדוניה 1:1 לסלובניה : זאיץ’ (34′). למקדוניה : בארדי (47′).

פולין – לטביה 0:2 לבנדנובסקי (76′) וגליק (84′).

קפריסין – בלגיה 2:0 הזאר (10′) ובאטשואי (18′).

 

 

תגובה