באר שבע הפתיעה את מחזיק, גביע המדינה

המשחק נפתח בקצב לא מהיר, אך אט אט ירידה איטית של חולון להגנה אפשרה לבאר שבע להעניש בשלשות במשחק המעבר. בצד השני, חולון התקשתה בהתקפה להתמודד עם ההגנה האגרסיבית של באר שבע ובעיקר יידתה שלשות באחוזים נמוכים. אחרי 12:5 מהיר החליט דן שמיר לקחת פסק זמן שממנו חזרה חולון עם הגנת ברזל וריצת 11:3 שקבעה הובלה חולונית. באר שבע לקחה פסק זמן אבל לא הצליחה להחזיר את היתרון כאשר הרבע נגמר ב21:18 לטובת חולוניה.

הרבע השני המשיך בהחטאות רבות של חולון מהשלוש (2/17) אותן באר שבע ניצלה על מנת לחזור למשחק, גרשון, דונאלדסון וכריסטון ניצלו את ההזדמנות והורידו את באר שבע ביתרון 42:39 במחצית. באר שבע ניצלה את הריבאונד הנרפה של חולון כאשר לקחה עשרה ריבאונדים בהתקפה בחצי הראשון כמו גם קלעה ב45% לשלוש.

חולון התחילה את הרבע השלישי עם יכולות התקפיות נוראיות כאשר לאחר 5 דקות של משחק קלעה הקבוצה 6 נקודות בלבד. למזלה, באר שבע התקשתה גם היא ועמדה על 8 נקודות בלבד לאחר אותה תקופת זמן. את העצירה במלחמה הסטטית הזו של הקבוצות עשה שמחון עם 3 נקודות מהירות כאשר הפך לראשון בחולון שמגיע למאזן דו ספרתי. חולון המשיכה ללחוץ ובעזרת סל של טי ג’יי קליין מריבאונד התקפה קבעה יתרון ראשון ברבע. ברון וסוינג הקבוצות לא הצליחו להשתלט על ההובלה כאשר שתיהן ירדו בשוויון 58 לקראת הרבע האחרון.

הרבע הרביעי נפתח עם שבירת טבעת של דקואן ג’ונס. משם ואילך ההיתרון המשיך להחליף צדדים כאשר האחוזים של חולון משלוש לא מתיישרים. משחק נפל של קאליף ואייט הביא את דן שמיר להפסיק לשחק איתו בתחילת הרבע, כמו גם בעיית העבירות של שון ג’ונס גרמה לחולון לשחק הרבה עם דאריון אטקינס. לקראת אמצע הרבע חטיפה וסל של כריסטון שכנעה את שמיר לקחת פסק זמן ולעשות חושבים. הפסק זמן לא עזר ובאר שבע רצה לשמונה נקודות הפרש ושמיר אובד עצות החליט לעלות את קאליף שוב למגרש. 3 דקות לסיום טי ג’יי קליין ניסה לצמצם אבל ברון החזיר בשלשה והעלה את ההפרש ל8. קליין מיהר להחזיר ב2 נוספות אבל כל החטאה של באר שבע נלוותה בריבאונד התקפה והשעון המשיך לתקתק. כריסטון איבד את הכדור והשאיר לחולון 30 שניות לצמצם שש נקודות הפרש. שמחון הצליח לקלוע סל והשאיר 18 שניות לבאר שבע על השעון, באר שבע הצליחה לצמצם ל11 שניות אבל חולון ביצעה עבירה ושלחה את כריסטון אל הקו. כריסטון קלע 1 והחטיא את השנייה, חולון מיהרה לקחת פסק זמן. ג’ונס הצליח לקלוע 2 נקודות וחולון שלחו את ברון אל הקו שדייק ב1 מהזריקות גם הוא. חולון זרקה לסל אך החטיאה והפסידה את המשחק.

תוצאה סופית 77:73 לבאר שבע.

המשחק של חולון היה נורא בריבאונד ההגנה, היא אפשרה לבאר שבע 18 ריבאונד בהתקפה כמו גם לא חתרה להגיע לצבע והתפשרה על הרבה זריקות מבחוץ למרות יום קליעה גרועה (3/28 משלוש פחות מ10%). באר שבע ניצחה כי הייתה הקבוצה הטובה יותר במגרש היום.

את באר שבע הוביל דונאלדסון עם משחק מרשים של 12 נקודות 15 ריבאונדים ו22 נקודות מדד.

בצד השני בחולון היחיד שתפקד היה שקלע 9 נקודות, 3 ריבאונדים 5 אסיסטים ו5 חטיפות שהסתכמו ב17 נקודות דמד למשחק צמוד אך לא מספיק.

גרשון במשחק נהדר (אתר מנהלת הליגה לכדורסל)

תגובה