איש הקרח

0

קאמבקים זה מרגש, קאמבקים בספורט זה עוד יותר מרגש. זה סיפורו של סאקו קויבו, שחקן הוקי פיני שעשה קאמבק מהסרטים.

קויבו נולד ב -23 בנובמבר 1974. הוא החל את הקריירה שלו ב-NHL עם מונטריאול קנדיאנדס בשנת 1995-96 לאחר שלוש עונות עם TPS הפינית. קויבו שימש הקפטן של הקנדיאנדס במשך עשר מתוך 14 העונות שלו עם המועדון, מה שהפך אותו לקפטן הארוך ביותר בהיסטוריה של המועדון, הוא גם האירופי הראשון ששימש כקפטן אצל הקבוצה הקנדית. 

איש הקרח. (Montreal Gazette)

קויבו החל את הקריירה המקצועית שלו בקבוצת TPS הפינית, בשנת 1992-93. בעונתו הראשונה סיימה לקבוצה לזכות באליפות המקומית.

הפיני נבחר על ידי מונטריאול קאנדיאנס בשנת 1993, בדראפט ה-NHL, אך נשאר בקבוצתו הפינית עד לעונת 1995-96, לפני שעבר באופן רשמי לצפון אמריקה. לשחקן היו ממוצעים טובים בליגה והוא הפגין יכולת גבוהה ויציבה רוב הזמן. 

בשתי העונות הבאות, המשיך לפספס את חלק מהמשחקים בגלל פציעות שונות ברגליו. בכל שנה, עם זאת, הוא הצליח לשחק ביותר מ -60 משחקים עונתיים קבועים. עם פרישתו של קפטן הקבוצה וינסנט דמפוסה, בשנים 1998-1999, קויבו מונה לקפטן ה-27 של הקאנדיאנס ב-30 בספטמבר 1999. הוא גם הפך לקפטן הראשון יליד אירופה בתולדות הקבוצה. העונה הראשונה שלו כקפטן, לעומת זאת, נחתכה בשל נקע בכתף, פציעה שגרמה לו להפסיד 40 משחקים. עם שובו, הוא סבל מעוד פגיעה בברך. בעונה הבאה, בשנת 2000-2001 , קויבו ישב בחוץ עוד 28 משחקים לאחר שעבר ניתוח בברך השמאלית שלו, שחקן ביוני, הפך הפיני לאט לאט. 

הקפטן האירופי הראשון של הקבוצה. (Montreal Gazette)

לאחר שש עונות רוויות פציעות אבל הצלחות, הגיעה המכה האמיתית. קויבו אובחן כחולה סרטן. ב-6 בספטמבר 2001 זה קרה ומן הסתם השחקן החמיץ כמעט את כל עונת 2001/02 . קויבו היה בדרכו חזרה מפינלנד עם הקאנדיאנס כשחברו לקבוצה בריאן סאבאג’, העיד שהוא נראה חיוור. הוא סבל מכאבים חזקים בבטן והקאות בלתי פוסקות. בעקבות כל התסמינים החליט קויבו  ללכת  ולראות את רופא הקבוצה, דייוויד מולדר, שלאחר כמה בדיקות גילה את הסרטן. קויבו קיבל מספר גדול של הודעות תמיכה מאוהדים, שרובם ככולם האמינו שהוא עוד יחזור למשטח הקרח ובענק. 

קויבו היה אמור מן הסתם להיות בחוץ לעונה אבל עשה קאמבק מדהים והספיק כבר באותה עונה לחזור למשחקים האחרונים. האוהדים נתנו לקויבו תשואות של שמונה דקות כאשר הוא החליק על הקרח של מרכז מולסון בפעם הראשונה ב -9 באפריל 2002, במשחק 80 של העונה. חזרתו סייעה לקבוצה כדי לזכות במקום בפלייאוף.

קיבל תשואות בחזרה. (Hockey Hall of Fame)

הפיני המשיך לעוד כמה עונות מוצלחות, עם לא מעט פציעות בקריירה שלו, אבל מה זה עוד גיד קרוע ברגל שמאל או איבוד ראיה זמני בעין שמאל, שהשפיע על הראיה המרחבית שלו בעתיד לעומת ניצחון על הסרטן בפחות מחצי שנה? איש קרח ואיש ביוני בהחלט!

השארת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם