אייל לוין ודן פרויליך- סינרגיה

המשפט “השניים חזקים מן האחד” הוא המשפט שמתאר בצורה הטובה ביותר את צמד השייטים הישראלי. צמד השייטים מדגם 470, שלאורך הקריירה לא הצליחו להגיע להישגים משמעותיים ויוצאי דופן, החליטו לאחד כוחות בשנת 2015 , ומאז הקריירה שלהם בעליה בלתי פוסקת. הם התרגלו מהר מאוד אחד לשני, ושיתוף הפעולה ביניהם יוצר סינרגיה עצומה.

אייל לוין הוא שייט ותיק. בקיץ הקרוב הוא עומד לחגוג 30, והוא יודע שעבורו זו כנראה ההזדמנות האחרונה בהחלט להשיג מדליה. בשנת 2005 עד 2010 שותפו היה ים אמיר. השניים התחרו באליפויות אירופה רבות, אך מעולם לא הצליחו להגיע להישג משמעותי שהשאיר חותם בענף השיט. גם כאשר נפרדו דרכיהם של לוין ואמיר, והוא החל להתחרות עם אייל המבורגר הם לא הצליחו לקחת את הקריירה צעד אחד קדימה. לכן, החליט אייל שוב לשנות כיוון ובחר בדן פרויליך כשותף לתחרויות.

דן פרויליך הוא שייט ישראלי המתחרה גם הוא במפרשית מדגם 470. פרויליך, רק בן 23, סומן כאחד הכישרונות המבטיחים בענף השיט, כאשר זכה  ב2013 באליפות העולם עד גיל 21 במדליית ארד יחד עם גל כהן. באותה שנה, הוא רק המשיך להגדיל את הציפיות ממנו כאשר זכה גם במדליית זהב באליפות אירופה בווילס. ב2015 דן נפרד מגל כהן, ובחר באייל לוין כשותף , ובכך בחרו לשלב בין הניסיון העצום אותו תורם לוין, לכישרון הבלתי נגמר של דן.

כמו כל ההתחלות גם ההתחלה שלהם הייתה קשה כאשר לא הצליחו לרשום ב2015 הישג משמעותי באליפות העולם. עם זאת, התוצאות לא איחרו לבוא כשב2016 בתחרות שנערכה בחיפה קבעו קריטריון אולימפי והבטיחו את השתתפותם באולימפיאדת ריו.

אין ספק כי על אייל לוין ודן פרויליך אין לחץ אמיתי למדליה. אף אחד לא מצפה מהם לסיים במקום הראשון, אך עושה רושם שהסינרגיה החזקה שיצרו ביניהם עומדת ליצור הפתעה נעימה במשלחת הישראלית. האם בעזרת שילוב בין כישרון לניסיון נוכל להגיד עליהם “באו קטנים יצאו גדולים” ? חכו לאולימפיאדה.

תגובה